İngilizce en kolay kelime ezberleme yöntemi nedir?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Mayıs ayında Erasmus kapsamında İspanya'ya gideceğim. Fakat bir sorun var, dil. Çalışmaya çok hızlı bir şekilde başladım. Daha hızlı ilerlemek için dil kursuna bile yazıldım. Fakat kelime de öğrenmem lazım. Peki en hızlı ve kalıcı şekilde kelime nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dili kullanarak çok fazla kelimeyi öğrenebilirsiniz. Günlük yaşamınızda İngilizce içeriğe mümkün olduğunca maruz kalmanızı ve cümleleri kelimelerin içinde kullanımla birlikte öğrenmenizi öneririm. Market alışverişi yaparken ya da bir siteye bakarken gördüğünüz kelimeler gerçeken gördüğünüz kelimeler olduğu için ihtiyacınız oluyor ve aklınızda kalıyor. Saçma sapan kelime listelerine saatler harcamaktan çok daha mantıklı.

Ek olarak da İspanya'da yaşıyorum. Tavsiyem İspanyolca da öğrenmeniz olacaktır çünkü yerel halkta İngilizce bilen çok fazla kişi yok. Herhangi bir işiniz olduğunda İngilizce bilmenizle hiçbir dil bilmemeniz hemen hemen aynı şey olmuş sayılabiliyor.

Her insanın öğrenme tarzı farklı olmakla beraber, temel olarak kendini ingilizceye maruz bırakman gerekiyor. İnternete bağlanan her cihaz için özellikle mobil cihazlar için geliştirilmiş uygulamalardan destek almanı öneririm. Quizlet uygulamasından memnun kaldım, uygulamada istediğin alanda kelime dağarcığını geliştirebilirsin. Özellikle bilmediğin kelimelere yoğunlaşman için uygulamalar bildiğin kelimeyi tekrar karşına çıkarmıyor ve bilmediklerin üzerine yoğunlaşıyor. Bu tarz yazılımsal uygulamaları ve programları kullanabilirsin.

Gündelik yaşamda kullan. Ailende veya yakın çevrende İngilizce bilen kişiler ile İngilizce konuş. Telefon dilini İngilizce yap. İngilizce film, dizi izle. Kitaplar oku.

Yıllardır kullanıp faydasını gördüğüm için Memrise öneriyorum.

İş burada kalmıyor tabii. Pratikte işe yarasa da cümle içinde kullanıma da maruz kalmalısınız yoksa öğrenmenin bir anlamı kalmıyor. Maruz kalın bol bol. Cümle kurun, dinleyin, okuyun.

Geri
Yukarı