En iyi FromSoftware souls oyunu nedir?

Dark Souls serisini oynadım sadece. 2. oyunu ilkinden, 3. oyunu da ikisinden daha çok seviyorum. Bence en iyisi Dark Souls 3. Fakat anlamadığım 2'yi 1'den daha çok sevmeme rağmen bosslarını hatırlamıyorum. Zaten çok iyi bir boss savaşı da hatırlamıyorum. Ivory King aklımda kalmış güzel olan ki bence harbiden güzel bir boss savaşıydı. İlk oyunun bossları çok iyi olmasa da birçoğu aklımda. Üçüncü oyunun bossları zaten çok iyiydi (bence).

Dark Souls 2'nin mekanlarının sıkıcı olduğuna katılmıyorum, tam tersi "Dark Souls" serisi içinde bence en iyi mekanlar Dark Souls 2'de, ha en kötüleri de bu oyunda evet fakat iyi olanlar da gerçekten çok iyi benim için. Misal hala şu skeleton lords ve executioner's chariot ile kapıştığımız bölümün verdiği yalnızlık, korku ve yoğun atmosfer hissini veren bölüm çok az gelmiştir benim için. Drangleic Castle falan yine çok iyi bölüm.

Hocam oyunu oynadığınıza emin misiniz? Veya direkt ana senaryodan mı yardırıp gittiniz? Çünkü Elden Ring'teki bosslar açık ara Dark Souls 3'ten daha iyi. Mini zindan bosslarının amacı zaten oyuncunun keşfini ödüllendirmek öyle fazla bir şey beklemeyin, fakat büyük zindan veya bölgelerin sonundaki bosslar (ki yaklaşık 40 tane var bunlardan) birbirinden epik. Gelin listeyi sayayım size:

Mohg, lord of blood.
Malenia, Blade of miquella.
Rykard, lord of blasphemy.
Maliketh, the Black Blade.
Starscourge radahn.
Dragonlord placidusax.
Godfrey, the first elden lord.
Lichdragon fortissax.
Morgott, the Omen king vs. liste uzar gider ama bu kadar yazdım şimdilik. Dark Souls 3'ten bu bossları yenebilecek tek bir boss savaşı var o da gael ki kendisi zaten bence "objektif" olarak oyun dünyasındaki en iyi boss savaşıdır.

Godfery güzeldi morgott mohg bunlar da güzeldi yalan olmasın. Ama aklımda kalmadı... Daha yeni oynamama rağmen. Ama Twin princes dancer nameless king soul of cinder sister friede gael midir ve demon prince ile ilk savaştığım anlar hala aklımda ve özellikle midir ve hemen ardından gealle savaştığım o hafta. Bir oyunun bende bıraktığı en iyi hissiyattı kesinlikle. Elden Ring açık dünyanın hem bosslar hem de itemler konusunda yeterince keşifi ödüllenditmemesi yüzünden oyunun büyük bir kısmı boşa uğraşmış gibi hissettirdi.

Bu soruya cevap veremem çünkü Bloodborne ve demon souls oynamadım. Geri kalan oyunlar arasında bir sıralama yapacak olursam:

Elden ring>dark souls 3 > sekiro>dark souls remastered> Dark Souls 2

Ben Elden Ring ile fark souls 3'ü değiştirdim onun dışında aynı. Ben de aynı oyunları oynamadım daha.

Sadece Dark Souls üçlemesini oynamadım, geriye kalan tüm souls oyunlarını oynadım ve bence açık ara Elden Ring.

2.ye Bloodborne'u koyarım sanırım. Sekiro'daki kombat çok iyi, ama oyun gereksiz derecede zor. Souls oyunlarına göre çok ayrı bir seviyede. Zevk vermemeye başlayınca bir tık kolaylaştıran mod indirip oynamıştım.

Sekiro bence aralarındaki en kolayı oyun bana göre, oyun sana hiçbir souls oyununun sunmadığı kolaylıklar sunuyor, mobilitrn yüksek, diğer oyunlardaki gibi dengesiz hasar almıyorsun, oyunu durdurabiliyorsun ve en önemlisi oyunda 3 kere yeniden dirilebiliyorsun daha ne olsun oyunun kolaylaştırılması için. Karakterimiz de diğer soulslardaki gibi hantal olmadığından savaşta canın mı azaldı git 100 metre öteye buffını bas canını iyileştir önceden öldüysen Dragon's droplet kullan canlanma barını tekrar aç Sekiro bossların hareketlerini ezberleme üzerine kurulmuş bir oyun ve bu kolaylıklar sayesinde bossun hareketlerini ezberlemek için ölmene gerek bile yok zaten oyunun son bossunda dümdüz koşsan adam sana yetişemiyor, hiçbir saldırısı tutmuyor kolayca ezberlersin ve oyunun mantığına aykırı olsa da oyundaki birçok boss kolayca "cheese" lenebiliyor.

Sekiro bence aralarındaki en kolayı oyun bana göre, oyun sana hiçbir souls oyununun sunmadığı kolaylıklar sunuyor, mobilitrn yüksek, diğer oyunlardaki gibi dengesiz hasar almıyorsun, oyunu durdurabiliyorsun ve en önemlisi oyunda 3 kere yeniden dirilebiliyorsun daha ne olsun oyunun kolaylaştırılması için. Karakterimiz de diğer soulslardaki gibi hantal olmadığından savaşta canın mı azaldı git 100 metre öteye buffını bas canını iyileştir önceden öldüysen Dragon's droplet kullan canlanma barını tekrar aç Sekiro bossların hareketlerini ezberleme üzerine kurulmuş bir oyun ve bu kolaylıklar sayesinde bossun hareketlerini ezberlemek için ölmene gerek bile yok zaten oyunun son bossunda dümdüz koşsan adam sana yetişemiyor, hiçbir saldırısı tutmuyor kolayca ezberlersin ve oyunun mantığına aykırı olsa da oyundaki birçok boss kolayca "cheese" lenebiliyor.
Hocam neredeyse her sıralamada en zor sekiro seçiliyor. Hatta çoğu yerde sadece soulslarda değil genel olarak en zor oyun denildiği oluyor. Belki siz bu oyunda iyisinizdir. Hasar olarak bence daha dengesiz, adamlar 2 vuruşta öldürüyor seni ve diğer soulslar gibi level falan atlayamıyorsun, farm olayı yok sadece parry'de ustalaşman lazım neredeyse. Biz çok mobiliz ama düşman da çok hızlı ve agresif. Ben hiçbir oyunda bu kadar agresif bosslar görmemiştim. Ezberlesen bile çok hızlı tepki vermek gerekiyor. Belki birkaç bossta kolay yol vardır ama şahsen hiçbir oyunda bu kadar bossa ölmemişimdir. Sadece Lady butterfly'a en az 25 kere öldüm. Ondan sonra modlayıp geçtim zaten, sıkıcı olmuştu tekrar tekrar ölmek.

Dün bitirdim oyunu bu arada (%75 hasar azaltan modla), gerçekten güzel oyundu.

Dark Souls 3 güzeldi ama beni sonlara doğru o kadar zorladı ki iyi hatırlayamıyorum maalesef.

Özellikle DLC'lerde bayağı zorlaşıyor ama benim aksine daha net hatırlamamı sağladı. Gördüğüm en Epic boss savaşlarını 3 cinder lordu indirdikten sonra yaşadım. 2. yarı o kadar iyiydi ki (DLC dahil) benim için en unutulmaz deneyimdi. Dancer, champion gundyr, dragonslayer, Twin princes, nameless king, soul of cinder, friede, demon prince, midir, gael... Bilgisayarın başında geçirdiğim en iyi haftaydı sanırım.

Geri
Yukarı