En iyi gözlük camı temizleme yöntemi

Evet hocam muhtemelen çizip zarar verecektir.

Hocam bezi yıkamayı ben de düşünüyordum ama açıkçası sabunlu su kullanmanın bezin kendi özelliğine zarar verebileceğini düşünmüştüm kendi kendime. Eğer yöntem işe yarıyorsa dediğiniz gibi iyi durulamak lazım.

Elinizde yıkayın. Çamaşır makinesine atarsanız büyük ihtimalle gözlük bezi çaputa döner :)

İlk birkaç yıkamada benim gözlük bezimin rengi biraz biraz açıldı ama doku kaybı olmadı, hala yumuşak. (ben katı sabun kullandım yıkarken)
Yaklaşık bir buçuk yıldır böyle yapıyorum her şey yolunda.

Doğrudur hocam sağ olun. Yeni sete geçince dikkat edeceğim. Almaya gittiğimde optikçiye de sorarım nasıl temizleyeyim diye (y)
Hocam optikçiye sordum, boş suyla temizle dedi. Kafama yatmadı. Parmak izini, yağı, kirpiğin değmesi sonucu oluşan izleri boş su geçirmiyor çünkü. Ben de evdeki eski gözlük bezini temizledim, onu kuru bez yaptım. Bir tane de yeni gözlük bezi aldım, sprey aldım. Önce kuru bezle kabasını alıp sonra diğer beze spreyi sıkıp sildim. Sonuç gayet iyi.

Spreyi beze sıkıp emdirmektense direkt cama sıksam zararı olur mu diye soracaktım.

Hocam optikçiye sordum, boş suyla temizle dedi. Kafama yatmadı. Parmak izini, yağı, kirpiğin değmesi sonucu oluşan izleri boş su geçirmiyor çünkü. Ben de evdeki eski gözlük bezini temizledim, onu kuru bez yaptım. Bir tane de yeni gözlük bezi aldım, sprey aldım. Önce kuru bezle kabasını alıp sonra diğer beze spreyi sıkıp sildim. Sonuç gayet iyi.

Spreyi beze sıkıp emdirmektense direkt cama sıksam zararı olur mu diye soracaktım.
Spreyler iki şekilde de kullanılabilir diye biliyorum. Şahsen sprey kullanırken hep cama sıkıyordum ben.

Geri
Yukarı