En iyi ISS hangisi?

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Şu an kendim Superbox kullanıyorum ve kendisinden çok memnun olduğum söylenemez. Sözleşme bittiğinde Fiber'e dönüş yapacağım. Sizce hangisi sizin için en iyisi?

Ülkede bulunan tüm ISS'ler aynı. Eğer hattın iyi ise hepsi iyidir yok hattın sıkıntılıysa hepsi kötüdür. Çünkü neredeyse tüm firmalara aynı hat üzerinden veriyor ve hattınızda sık sık kopma yaşanıyorsa hangisine geçerseniz geçin aynı sorunu yaşarsınız. Yani lafın özü ülkemizde internet tamamen şans işi, hattın iyi ise istediğini al pek sorun yaşamazsın, kötüyse geçmiş olsun hat yenilenene kadar sinir krizi geçirirsin.

Bölgeden bölgeye altyapıdan altyapıya değişir. Bir bölgede TurkNet iyidir. Diğer bölgede Telekom iyidir.

Fiber altyapı varsa evinde ona geçmen daha iyi olur. En yüksek hızı fiber verebilir.

Ülkede bulunan tüm ISS'ler aynı. Eğer hattın iyi ise hepsi iyidir yok hattın sıkıntılıysa hepsi kötüdür. Çünkü neredeyse tüm firmalara aynı hat üzerinden veriyor ve hattınızda sık sık kopma yaşanıyorsa hangisine geçerseniz geçin aynı sorunu yaşarsınız. Yani lafın özü ülkemizde internet tamamen şans işi, hattın iyi ise istediğini al pek sorun yaşamazsın, kötüyse geçmiş olsun hat yenilenene kadar sinir krizi geçirirsin.
En iyi açıklama budur ülkedeki en iyi firmaya geç altyapın kötüyse ondan bile verim alamazsın.

Öncelik altyapıda. Ardından müşteri hizmetlerinde sonuncusu ise fiyat. Altyapı iyi ise bana göre en iyi hizmeti TürkTelekom veriyor fakat fiyatları çok uçuk. O yüzden ben oyumu TurkNet'ten yana kullanıyorum. Sesli müşteri hizmetleri olmasa da arıza bildirimlerine çabuk dönüş yapıyorlar. Düşük fiyatlardan yüksek hızlar almanız mümkün TurkNet ile özellikle fiber altyapı var ise.

Bölgeden bölgeye değişir tabii. Benim bölgemde TürkNet Gigafiber var onu kullanıyorum. Sadece VDSL altyapı olsa yine TürkNet kullanırdım herhalde.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı