En iyi laptop markası hangisi?

Oyun bilgisayarları için Asus ve MSİ. Oyun haricinde Apple Mac'lar aşırı kaliteli.

Modele göre değişir. En iyisi diye bir şey yok. Ama Excalibur'un en kötüsü olduğunu söyleyebilirim.

Casper pişmanlıktır. Dell hakkındada iyi şeyler duymadım. Monster için servisi iyi diyorlar ama kalitesi çok kötü. Şu an bende ASUS X555bp var bu tip serilerinden uzak durmak lazım ASUS'un. Vivabook, Zenbook, TUF, ROG bu serileri gayet kaliteli.

Casper pişmanlıktır. Dell hakkındada iyi şeyler duymadım. Monster için servisi iyi diyorlar ama kalitesi çok kötü. Şu an bende ASUS X555bp var bu tip serilerinden uzak durmak lazım ASUS'un. Vivabook, Zenbook, TUF, ROG bu serileri gayet kaliteli.

Dell'in de bazı modelleri iyi. Monster kasası menteşesi falan dandik oluyor genelde. Tabii onun da bazı modelleri iyi. ASUS'un bahsettiğiniz serileri iyi olsa da sırf ASUS olduğu için pahalı satılıyorlar. Legion daha iyidir mesela F/P oranında ASUS'a göre.

En iyi çok göreceli bir kavram, laptoptan ne istendiğine göre tamamen değişir. Şahsen fiyat performans ürünü olması benim için en önemli kriter, eğer masaüstü parçaların yarı performansını veriyorsa gider masaüstü alırım aynı fiyata. Bu konuda Acer ve TUF çok ön planda, rakipsizler resmen. Omen yine çok iyi, fiyatına göre iyi performans sunuyor. ROG, MSI, DELL, Legion için fiyatlarını hak eden bir performans sunduklarını görmek zor. Belirtmek lazım Amerika'da falan fiyatlandırma bu kadar kötü değil, aslında 100-200 dolar fark olan laptoplar Türkiye'de 10 bin farkla satılabiliyor..

Dell'in de bazı modelleri iyi. Monster kasası menteşesi falan dandik oluyor genelde. Tabii onun da bazı modelleri iyi. ASUS'un bahsettiğiniz serileri iyi olsa da sırf ASUS olduğu için pahalı satılıyorlar. Legion daha iyidir mesela F/P oranında ASUS'a göre.

Hocam en iyileri Toshiba bende i5 2. nesil+ GT 525m +4 GB DDR3 RAM'li bir modeli var GTA 5 açtım. Oynayamadım ama olsun açtım mı açtım ben ona bakarım. Hala sorunsuz çalışıyor HDD'si bile değişmemiş taş gibi maşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı