En iyi Linux dağıtımı hangisidir?

Linux Mint Xfce kullanıyorum ben, tavsiye ederim. Oyunlarda 60 FPS'de teknik sorun yaşamıyorum sanırım, 60 FPS üstü içinse şüpheliyim. Şöyle ki, 144 FPS'de CS:GO oynarken bazen GPU 55-56 C'lerdeyken çok hızlı şekilde 66 C'ye çıkıyordu. Sanki 60 FPS üstünde oyun optimizesi yokmuş gibi.
Bu sorunu Windows 10'da yaşamıyordum. Mint'te bu sorun halen devam ediyor mu bilmiyorum, denemedim.

Arch Linux. İyi bir işlemcim olsa belki Gentoo deneyimlerdim ve Gentoo diyebilirdim.

Aslında aradığınız şeylere göre en iyi dağıtım fikri de değişir. Ben minimal olmasını ve her şeyi kendim ayarlayabilmeyi seviyorum. Kolaylık seven biri için başka sonuçlar olacaktır, oyun oynamak isteyen biri için başka sonuçlar olacaktır, edit-Photoshop yapmak isteyen biri için farklı sonuçlar olacaktır ancak ne olursa olsun zaten istediğiniz her dağıtımda her uygulamayı, her özel Linux çekirdeğini kurabilir ve isteklerinize ulaşabilirsiniz. En iyi Linux dağıtımı hangisidir arayışı bu yüzden birazcık saçma duruyor.

Yine de bir şeyleri silerek sisteme zarar verip vermeyeceğim kararsızlığına düşmeden her şeyi sıfırdan özelleştirmeyi sağlayan dağıtımlar benim için en iyileri.

GT1030'de iyi performans alır mıyım?
İnternette ne fazla ne de güncel 1030 Linux videoları var.

Lakin 4 yıl önce böyleymiş;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı