En İyi Linux Sunucu Dağıtımları

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
En İyi Linux Sunucu Dağıtımları

Sunucularda kullanmak için en iyi Linux dağıtımlarına göz atıyoruz. 2020 birçok açıdan zor bir sene oldu. COVID-19 pandemisinin etkisiyle beraber, online Dünya’da yeni bir çağa geçildi. Artan site trafikleriyle beraber, site sahipleri için optimize etmeleri ve elden geçirmeleri gereken birçok faktör ortaya çıktı. Bunlardan biri de, sunucularda kullanılan işletim sistemleriydi. Artan trafik ve tıklanma oranlarıyla […]

Devamı: En İyi Linux Sunucu Dağıtımları
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bugüne kadar Ubuntu Server dışında bir dağıtıma hiç ihtiyaç duymadım sunucu tarafında.

Yazıda da bahsettiğimiz gibi, komple bir dağıtım. CentOS da güzeldi ama sonunu hazırladılar o projenin, IBM sağ olsun. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Linux Mint kullandım açıkçası çok iyi bir dağıtım ayrıca bağzen Kali Linux'u ok övüyorlar ama Kali Linux bence test haric başka bir şeyde kullanılmaz.

Bunlar sunucu dağıtımları değil. Bir de her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler. :)

Sunucu işletim sistemi olarak Linux değil ama Windows kullandım. Adam bana bilgisayarı neden kapattığımı soruyor. Sana mı soracağım be Windows? Canım istedi kapatıyorum.
Şaka bir yana server işletim sistemleri her dakika kapatılmaz. 7/24 çalışırlar. Kapatılıyorlarsa bir nedeni olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı