En iyi mobil operatör nedir?

En iyi mobil operatör

• Oy verenlerin toplamı
    64
İnternetten başlayalım...
Ben BİMCELL de dahil olmak üzere birkaç operatör kullanmış biri olarak BİMCELL mobil internetinin Vodafone'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Turkcell altyapınız varsa Wi-Fi internet anlamında mükemmel hızlara erişebileceğiniz bir operatör. Türk Telekom interneti bence zayıf.

Gelelim kapsama alanlarına.
Turkcell en büyük kapsama alanına sahip. Türk Telekom ve Vodafone arasında pek fark göremiyorum. Hizmetleri iyi. BİMCELL -ironiktir BİM mağazasında bile çekmiyor.

Özet (özetin açıklamalardan daha uzun oluşu?)

1. Turkcell mobil internet, ve iletişim hizmetleri her an yararlanabileceğiniz kaliteli deneyim sunar. Ev interneti alıyorsanız altyapınız iyi değilse ve bölgeniz biraz merkezden uzaksa Turkcell'in size verebilecek hızlı bir interneti yoktur. Ayrıca tarifelerin fiyatları oldukça yüksektir.
Verdiği hizmetler doğrultusunda fiyat performans açısından iyi diyebiliriz.

2. Vodafone. Kapsama alanı iyidir. Mobil internetinde ara sıra ping olabiliyor. Ev interneti alacaksanız Vodafone son tercihiniz olmalı. Sürekli sağlayıcı kaynaklı bozulmalar, kesintiler, inanılmaz pingler veren durumlar çok sık görülür ve bu durumların düzeltilmesi çok zaman alır.
Fiyat performans açısından kötü sayıyorum.

3. BİM. İşleri doğrudan iletişim hizmetleri vermek olmayan bir kuruluşa göre iyi işler çıkardığını söylemek mümkün. Düşük ping ve sürekliliği nedeniyle mobil internette eğer karşıya yükleme işlemlerini devasa boyutlarda gerçekleştirmiyorsanız iyi sayabilirsiniz. İhtiyacınızı karşılar. Ama kapsama alanı diğer operatörlere göre oldukça zayıftır. Tarifeleri ucuzdur. Türk Telekom hizmetleri altyapısını kullanır.
Fiyat performans açısından orta sayılabilir.

Turkcell. Güçlü bir şebekesi var fakat faturalı paketleri biraz pahalı. Vodafone ucuz ama şebekesi kötü. Diğer operatörlerden Türk Telekom'da bizim buralarda çekmiyor.

Turkcell bence iyi bir operatör markası.

Ancak anlamadığım bir şey var. Tonla 11 haneli numara kombinasyonu uydurulabilecekken ne diye daha önce alınmış numarayı yeni birine verirsin ki? Aldığım numaranın eski sahibi doğalgazda, elektrikte, suda bayağı borca sahipmiş. Üstüne borçlu olduğu insanlar varmış, Superonline kendisini davalık ediyormuş, falan filan. Hepsinin mesajları haliyle bana geliyor. Polis karakolu bile aradı. 😅

Geri
Yukarı