En iyi mobil tarayıcı hangisi?

2014’den beri yani iPhone’u ilk aldığımdan beri safari kullanıyorum. Bir kaç farklı tarayıcı denedim ama yapamadım, sevemedim.

Alıştığım için Chrome diyorum. Diğer tarayıcılar (PC'de kullandığım Vivaldi de dahil) arayüz ve kullanılabilirlik açısından garip geliyor, o yüzden Chrome'a devam.

Android sürümüne ve donanım gücüne göre değişir. Eski bir cihazın vardır güncel tarayıcıları kaldırmıyordur, Via en iyi seçeneklerden biridir. Hafiftir, 2 mb yer kaplıyor sanırsam, ayrıca reklam engelleme filtreleri var fena değil. Yine de çok fazla bir şey beklemeyin ancak kapladığı yer ve işinizi görme oranı sizi şaşırtacaktır.
Bazıları güven konusunda şüpheli yorumlar yapmış açıkçası uzun süre kullanmadığım için net bir şey diyemem ama hafif tarayıcı arıyorsanız size en uygun tarayıcılardan biri.

Güncel tarayıcı kaldıran cihazınız varsa da;

Mull (Librewolf'un Android hali diyebiliriz, ayrıca eklenti desteği de mevcut) : Mull | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository

Bromite (Chromium tarayıcısı üzerine gizliliği arttırılmış ve reklam engelleyici eklenmiştir, hızlıdır hafiftir eklenti desteği hak getire) : Bromite

Brave (Yerleşik ve güçlü reklam engelleyici desteği ile gizliliği iyi hızlı chrome tabanlı tarayıcı, eklenti yok) : Brave Private Web Browser - Apps on Google Play

Tor (VPN ihtiyacınızı %100 ücretsiz ve reklamsız karşılar. Ayrıca sadece tarayıcı değil diğer işlerde de tor ağı kullanmak isterseniz; orbot: Orbot: Tor for Android - Apps on Google Play ) : Tor Browser - Apps on Google Play

Bu dörtlü bana göre mobil tarayıcı olarak üst sıralardadır. Başka öneriler de isterseniz:

Duckduck go: DuckDuckGo Privacy Browser | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository

Fennec: Fennec F-Droid | F-Droid - Free and Open Source Android App Repository

Firefox Focus: Firefox Focus: No Fuss Browser - Apps on Google Play

Not: Mümkün olduğu kadar açık kaynak kodlu programlar tercih edin.

Bu arada İOS yazmadım gerek bile duymadım zaten pek bir seçeneğiniz yok genelde Safari'ye mahkumsunuz. Ne tarayıcı denerseniz deneyin özellik olarak da görüntü olarak Safari'nin makyajlı hali olacak ama illa da öneri isterseniz Brave, DuckDuckgo deneyebilirsiniz.

iPhone kullanıp tarayıcı olarak safari haricinde başka bir tarayıcı uygulaması kullanıyorsanız bence kullandığınız tarayıcı gerçek bir tarayıcı değil.
Safari+AdGuard deneyin ondan sonra karar verin.

Androidde de aynı şekilde yani doğru ayarları vs yapılmadıysa doğru tarayıcı tercih edilmediyse normal şekilde reklamlar engelleniyor ancak gereksiz can sıkıcı öğeleri engellemiyorsunuzdur ve sonuç olarak bence kötü bir deneyim oluyor.

Via browser ve diğerleri. Bir deneyeyim dedim artık başka tarayıcı aramıyor gözlerim, reklam engelleyici ve kullanım kolaylığı, Ana sayfaya yeri işaretleri ile hızlıca sitelere girebilme vs harika bir tarayıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı