Çözüldü En iyi notebook soğutucu hangisi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reggae Shark 35

Hectopat
Arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi soğutucu arıyorum ve bütçe sınırı yok. Bildiğiniz en verimli, güvenilir marka olan notebook soğutucu önerilerine açığım.

Not: USB ile değil de direkt prize takılan daha verimli sanırım.

Bütçe sınırı yok.

Not: USB ile değil de direkt prize takılan daha verimli sanırım.
Odaya klima bağlatıp serin serin oynamak en iyisi.

Hangi soğutucuyu alırsan al 10 derece gibi bir fark yaratacağını sanmıyorum. Maksimum 5 derece oynayacaktır tahminim.

Hangi marka olursa olsun, Notebook soğutucalı pek işe yaramaz. Sadece laptopun dışını soğutur. Bunun yerine düzenli olarak termal macun yenilemesi ve fan temizliği sizin için daha iyi olacaktır.
Haklısınız fakat dediğiniz standart soğutucular için. Ben üst düzey arıyorum, zaten kasanın dışı ne kadar soğursa içerinin de ısısını düşürür.

Hangi marka olursa olsun, Notebook soğutucuları pek işe yaramaz. Sadece laptopun dışını soğutur. Bunun yerine düzenli olarak termal macun yenilemesi ve fan temizliği sizin için daha iyi olacaktır.

Pek de doğru bir fikir değil sadece dışını soğutmuyor. Bilindiği üzere notebookların anakartı altında olur ve soğutucular da o altta olan sıcaklığı egzoz fanı işlevi görerek dışarı üflüyor bazılarında bir fan da içe üflüyor hatta. Yani benim kanımca derece düşüşü epey olacaktır. Hatta daha doğrusu çok daha uzun bir süre o eski sıcaklıkları görmeyecektir. Yani ısınması engellenemez fakat çok daha uzun bir süre içerisinde ısınır demeliyim.

Zaten kasanın dışı ne kadar soğursa içerinin de ısısını düşürür.
Direkt öyle olmuyor malesef. Fanlarımın çevresi ile işlemci arasında en az 15 derece fark olduğuna eminim. Borular kaliteli olmasına rağmen yine de yetersiz kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı