En iyi oyun performansı sağlayan Windows sürümü

Çoğu oyunda değişiyor, herhangi bir sistemde testlerine baktığımda bazen Windows 11 daha çok FPS veriyor bazen Windows 10. Oyundan oyuna göre değişiyor performansları, tahminimce Windows 11 DX12'de daha çok FPS veriyor.

En iyi oyun performansı sağlayan sürüm Windows 11'dir.

En iyi güvenlik sağlayan Windows sürümü Windows 11'dir; TPM 2.0, Secure Boot şartı ile ekstra güvenlik!

En güncel Windows sürümü Windows 11'dir; güncel donanım, güncel işletim sistemi.

1694248233680.png

Eğer yeni nesil, daha doğrusu Windows 11'i destekleyen bir donanımınız varsa Windows 11'e geçmelisiniz.

Öyle birşey yok kanka windows 11 başlangıçta performans testleriyle falan önce geçti oda 10-15fps falandı daha sonradan windows 11 güncelleme yağmuruna tuttularki şuanda windows 10 ile aynı performansı veriyor bazı oyunlarda daha kötü verdiği bile oluyor internette performans testlerinde görebilirsin 1 yıl önce atılan videoyla 1 ay önce atılan performans testinin arasındaki fark uçurum gibi birşey.
Tam anlamadım ben arada çok FPS farkı var demedim sadece şuna Windows 10 kullanmak daha mantıklı ama belli bir zaman sonra Windows 11 e geçilmek gerekeceğinden dolayı Windows 11 kullanmak daha mantıklı dedim(geçilmek gerek derken Windows 10 eskiyecek ve yeni programlar Windows 11 çıkacak ya)

Tam anlamadım ben arada çok FPS farkı var demedim sadece şuna Windows 10 kullanmak daha mantıklı ama belli bir zaman sonra Windows 11 e geçilmek gerekeceğinden dolayı Windows 11 kullanmak daha mantıklı dedim(geçilmek gerek derken Windows 10 eskiyecek ve yeni programlar Windows 11 çıkacak ya)
Kanka ona daha çok var gibi duruyor ya çünkü windows 8.1den sonra windows temelleri aynı yani windows 8.1 sürücüsünü windows 10a kurabiliyorsun windows11 de kurabiliyorsun.

Kanka ona daha çok var gibi duruyor ya çünkü windows 8.1den sonra windows temelleri aynı yani windows 8.1 sürücüsünü windows 10a kurabiliyorsun windows11 de kurabiliyorsun.
Evet haklısın ama unutma bir gün artık Windows 7 program çıkmaması ve desteği kesildiği gibi aynısı Windows 10 a da olacak.

Windows 11 Home Single Language kullanmaktayım. Benim isteyerek kurduğum bir sürüm değil. Bilgisayarım destek ekibine gitti, geldiğinde formatlanmıştı ve içinde bu Windows sürümü vardı. Değiştirmek isterim ama ondan önce size sormak istedim. Windows 10, 11'den daha mı iyi performans verir? Geldiğinden beri performans düşüşü seziyorum. Oyunlarda akıcı gelmiyor.
Windows 11 Home'da deneyimledim Windows 10 Home ve Pro'da kesinlikle herhangi bir Windows 10 güncel sürümü.

Kanka Windows 10 en iyi performansı sunan şu anda.
Windows 10 Home sürümü orijinal için en iyi olanı ama diyorsanki Custom bir Windows kuracağım Ghost Spectre öneririm.

Custum Windows şöyle Windows'u normal kuruyorsun fakat Windows Update gibi hizmetleri yüklemiyor yani bu hizmetler olmadığı için hem bellek kullanımı hem de bilgisayarının alanı artıyor.

Hangi bilgiye dayanarak söylüyorsunuz bunu. YouTube'da onlarca video mevcut Windows 11'in daha iyi performans konusu verdiği hakkında.

Geri
Yukarı