En iyi PHP admin panel yazma dili hangisi?

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. Bilgisi iyi olan arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim.
Bir tane PHP kurumsal web siteme admin panel yaptırmak istiyorum.
Araştırmalarım neticesinde bir çok proje ile yazılabiliyor.
Fakat en iyi, en sağlıklı dil hangisi bilmiyorum.
İnternette bu alanla ilgili duyduğum terimler şunlar;
PDO, MVC, laravel, Web form, vuejs, angular, C#, .net
Sizce en iyi ve en sağlıklı alt yapı hangisi?

NOT: PHP 8.x MariaDB 10.6.x sürümlerini destekleyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
PHP zaten dilin adı. MariaDB ise bir MySQL türevi ve pek çok genel kullanım dili tarafından destekleniyor.

PHPMyAdmin, PHP dilinda yazılmış bir MySQL yönetim aracı. Bir veritabanı kurulumu, sorguları çalıştırabilmek için arayüz ve grafik arayüz imkanı sunan bir yazılım.

C# ve ASP.NET MariaDB destekliyor. Ek olarak PHP zaten destekliyor. Web programlama yaparken derleme gerekmediği için tek dile bağımlı değilsiniz. Dilden ziyade frameworkleri araştırın.

MySQL için sorguları öğrenmeniz yararınıza olur.

Not: Programlama alanında bilgili değilseniz, veri tabanı kullanan bir siteyle başlamak yerine önce daha basit bir site kurun. Daha sonrasında veri tabanlarını falan öğrendikten sonra bir sonraki aşamaya geçersiniz. Şu noktada yazacağınız site istenileni sunmayabilir. Profesyonel birine yaptırmak size zamandan tasarruf sağlar.

Arkadaş zaten kendisinin yazacağını değil de yaptırmak istediğini belirtmiş.

Projenin PHP destekleyecek şartı olduğu için MVC kullanarak PHP'nin PDO sınıfı ile sağlıklı bir altyapı kurdurabilir projeni sorunsuz yazdırabilirsin. Veritabanı olarak da MySQL kullanabilirsin.

Arkadaş zaten kendisinin yazacağını değil de yaptırmak istediğini belirtmiş.

Projenin PHP destekleyecek şartı olduğu için MVC kullanarak PHP'nin PDO sınıfı ile sağlıklı bir altyapı kurdurabilir projeni sorunsuz yazdırabilirsin. Veritabanı olarak da MySQL kullanabilirsin.
Yazdıracaksa dili kendisinin seçmesine gerek yok ki. Projeyi açıklar, yazılımcı en uygun toollari seçer zaten. Müşterinin kullanılacak dili, dbyi belirlemesi anlamsız.

Yazdıracaksa dili kendisinin seçmesine gerek yok ki. Projeyi açıklar, yazılımcı en uygun toollari seçer zaten. Müşterinin kullanılacak dili, dbyi belirlemesi anlamsız.
Yukarıda arkadaşın dediği gibi admin paneli kendim yapmayacağım, başkasına yaptıracağım. Sadece gelen teklifler de bir çok programlama dilini ele alıp şununla yaparım diyorlar. Bende bilgim pek olmadığından sistemime en uygun programlama dili hangisi olur, hangisi en iyisi diye soru sormuştum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı