En İyi Programlama Dili

Dostum insan Java ve C++ bilince bir havası oluyor. Çünkü dünya'nın her yerinde bu tip yazılım mühehendislerine ihtiyaç duyuluyor. Bu arada bildiğim kadarıyla Bilgisayar mühendisliği donanım ile ilgileniyor.

Dostum insan Java ve C++ bilince bir havası oluyor. Çünkü dünya'nın her yerinde bu tip yazılım mühehendislerine ihtiyaç duyuluyor. Bu arada bildiğim kadarıyla Bilgisayar mühendisliği donanım ile ilgileniyor.
Adı üstünde, Bilgisayar mühendisliği. Bilgisayar ile ilgili her şeyi gösteriyorlar yani içinde yazılımda var.

Peki neden ayrı olarak Yazılım Mühendisliği var? Yoksa öyle birşey yokta ben mi uyduruyorum :)
Yazılım mühendisliğinde sadece yazılım gösterirler, Elektronik mühendisliğinde ise sadece donanım, Bilgisayar mühendisliğinde de her ikisini gösterirler. Puanı bu yüzden bu kadar yüksek.

Yazılım mühendisliğinde sadece yazılım gösterirler, Elektronik mühendisliğinde ise sadece donanım, Bilgisayar mühendisliğinde de her ikisini gösterirler. Puanı bu yüzden bu kadar yüksek.
Anladım sağol. Bu arada galiba bilgisayar mühendisliği okuyorsun veya okudun ?

(y)Forumda sana ait gördüğüm bütün konular programlama üzerine. Bence c++ ile başlayıp aynı istikrarı gösterirsen başarılı olurursun. Önemli olan çoğu kişinin aksine bu merakını kurutmaman. (y)

Ben de 12 yaşındayım. Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum. Ondan bu konulara meraklıyım.[emoji1]
Ben 15 yaşındayım ve ben de bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. :) Programlamaya ilgin olması ve bilgisayar mühendisliğini bu yüzden istemen çok iyi bir şey. :D Çünkü Türkiye de bilgisayar mühendisliği okuyan kitlenin %80'i sırf bu işte para olduğunu düşündükleri için bilgisayar mühendisliğini seçiyorlar. 19 yaşında sıfır bilgi ile işe başlıyorlar. Sadece sınavları geçmek için ders çalışıyorlar, Onun dışında kendilerini hiç geliştirmiyorlar. Böyle olunca da ne oluyor, Dandik bir firmada dandik bir işe giriyorlar. Yani bunların mucit falan olup bilgisayar bilimlerine bi şey kazandırmasını bekleyemezsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı