En iyi RX 6500XT modeli hangisi?

Herkese selam.
Şu anki sistemim için ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum fakat hangi modeli alacağımda kararsızım. Herkesten farklı bir model cevabı almaktayım fakat en çok söylenen model XFX markasının speedster QICK 210 modeli. Hangi kart daha fazla güç tasarrufu yapar, hangisi OC konusunda daha iyi vesaire. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Söylenen 6500XT modelleri:

BIOSTAR ve Power color almayın tasarımları kötü Power color da backplate yok.

Evet, baktığım zaman çok pahalı bir fiyatı var, biraz daha koyup farklı bir ekran kartı alırım.

Mevcut piyasada RX 6000 serisi bir kart alacaksan genelde en ucuza veya çok az üzerine bakman gerekiyor çünkü güç tüketimi açısından RDNA2 mimarisi müthiş işler yapıyor.

Senin durumunda 210 daha iyi bir seçenek gibi, normalde ASUS Dual fena olmasa da bu fiyat kesinlikle verilmez. 6600 ile aradaki performans farkı iki kata yaklaşırken fiyatı ne kadar artırırsan fiyat başına performansı o kadar düşürürsün. 2-2,5K fiyat farkında da git kredi çekip 6600 bas derim. 3500-3600 TL verilir üzerine çıkma.

Mevcut piyasada RX 6000 serisi bir kart alacaksan genelde en ucuza veya çok az üzerine bakman gerekiyor çünkü güç tüketimi açısından RDNA2 mimarisi müthiş işler yapıyor.

Senin durumunda 210 daha iyi bir seçenek gibi, normalde ASUS Dual fena olmasa da bu fiyat kesinlikle verilmez. 6600 ile aradaki performans farkı iki kata yaklaşırken fiyatı ne kadar artırırsan fiyat başına performansı o kadar düşürürsün. 2-2,5K fiyat farkında da git kredi çekip 6600 bas derim. 3500-3600 TL verilir üzerine çıkma.
Şimdi şöyle bir sıkıntım daha var, ben bundan daha verimli bir şekilde faydalanmak için elimdeki işlemci ve anakartımı satıp PCI Express 5.0 olan bir anakart alacağım ve yine Ryzen 5 3500X veya 3600 işlemcilerinden birini alacağım. Para sınırlı ve kredi çekmeyi şu anlık düşünmüyorum.

Şimdi şöyle bir sıkıntım daha var, ben bundan daha verimli bir şekilde faydalanmak için elimdeki işlemci ve anakartımı satıp PCI Express 5.0 olan bir anakart alacağım ve yine Ryzen 5 3500X veya 3600 işlemcilerinden birini alacağım. Para sınırlı ve kredi çekmeyi şu anlık düşünmüyorum.
PCI 5.0 anakart alacaksın ama 3500x veya 3600 PCI kaç bir bakıver. Ayrıca AMD socket değiştirecek AM5'te ona gör düşün taşın.

PCI 5.0 anakart alacaksın ama 3500x veya 3600 PCI kaç bir bakıver. Ayrıca AMD socket değiştirecek AM5'te ona gör düşün taşın.
Soket değiştireceği için muhtemelen o işlemcileri takamıyacaksın. AMD ekran kartlarında Sapphire modeli daha iyi olduğunu söyleniyordu bir aralar ama araştır internetten istersen.

Kart zaten ısınan bir kart değil. Bütçenize en uygun hangisiyse onu almanız daha iyi olacaktır. Şuanda en mantıklısı en ucuzu XFX gibi duruyor.
MSI Mech modelini kullanmaktayım 1080P 8X MSAA'da 53 derece üstünü göremedim daha.. Fakat şuanda çok pahalı o yüzden XFX modelini almanız daha iyi olacaktır.
Bende mech modelini alıcam aslında asus dual yada saphire tercih edicektim ancak hazır sistem olduğu için değiştirme şansım yok pubg valorant,warzone gibi oyunlarda sıcaklık değerleri nasıl acaba ayrıca ek olarak soğutma kullanıyormusunuz ,kasanızın modeli nedir ?

Bende mech modelini alıcam aslında asus dual yada saphire tercih edicektim ancak hazır sistem olduğu için değiştirme şansım yok pubg valorant,warzone gibi oyunlarda sıcaklık değerleri nasıl acaba ayrıca ek olarak soğutma kullanıyormusunuz ,kasanızın modeli nedir ?
Kasam berbat bir kasa. Egzoz dışında ek fanım dahi yok. Ekstradan bir soğutma kullanmıyorum. Dediğim gibi 1080P 8X Msaa'da 53 derece üstünü görmedim. Kartı aldığım ilk gün furmark atmıştım.

Geri
Yukarı