En iyi sosyal medya uygulaması hangisi?

Kullanım amacına göre değişir genel olarak bakılırsa YouTube'den daha iyi bir platform olamaz.
Instagram ve TikTok çöplük. İnsanlar iki yüzlü, 2,3 beğeni için şekilden şekile giriyor ve reklamdan geçilmiyor profilleri.
Hocam hiç sormayın her şey gösteriş olmuş, insanlar için bu çok üzücü bir durum.

YouTube ve Twitter olabilir. Bir şeyler öğrenebildiğin her şeyin olduğu bir ortam YouTube. Twitter ise fikir paylaşımı yapabildiğin ve görmek istediğin şeyleri gördüğün, sesini duyurabildiğin bir platform. Gerisi çöp. Dur hatta sebepler yazayım.

Instagram: Sebebini söylememe gerek bile yok aslında. Keşfete girmeniz veya en yakınınızdaki insanların neler paylaştıklarına bakmanız yeterli. Sahte hayatlar ve paylaşımlar. Boş insanlar. Güzel tek yanı fotoğrafçılık ve yaratıcılık içeren bazı instagram hesapları. Aşçılık, gezi vs. gibi tematik instagram hesapları. Gerisi çöplük.

Facebook: 40+ evlenme grubu dedelerinin mekanı. Eleştirmeye gerek yok. Kullanan yok zaten.

Reddit'e sosyal medya diyemedim tam olarak o yüzden katmıyorum ama iyi denebilir.

TikTok'u ve ona benzer herhangi bir uygulama için kelime sarf etmeme gerek yok. Telefonuna yüklü gördüğüm insanı hayattan engelliyorum.

Twitch: Tartışmasız bütün büyük yayıncıların chatleri çöplük. Global Twitch bir nebze daha iyi gibi ama orası da büyük çöplük. CohhCarnage falan güzeldir. Yalnız Pqueen'i neredeyse hiç izlemesem de, chatinde çok fazla çocuk, küçük yaşta kişi olduğu için, daha saygılı ve birbirlerine sevecen takıldıklarını gördüm. Onun chatini dışarıda bırakıyorum.

Başka aklıma gelmiyor.

Son düzenleme:
Site olarak: Tahribat, Sdn (kısmen), Technopat, Ekşisözlük.
Uygulama olarak: Telegram (Hem iletişim aracı hem de kendi içinde ayrı bir sosyal medya, veri paylaşım merkezi) ,
Yine Telegram kurucusu Pavel Durov'a ait VK site/uygulaması (sanırım 2014ten beri, kullanıyorum ara ara)
En sık kullandıklarım bunlar.

Instagram; 2 sene kadar önce aktif sayılırdım, kısa süreliğine. Zamanla ara verdim... verdim... Ve neredeyse hiç girmiyorum diyebilirim. Birkaç profil ve belli sayfalara bakıp çıkıyorum sadece. Profilimde bulunan her şeyi kaldırdım. Tamamen boş şuan.

2011/2014 civarları Tumblr aktif olarak kullanırdım. Halen sayfalarım duruyor. Eski kalitesi olmadığı için maalesef terk ettim, bunu saymıyorum o yüzden.. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı