En iyi sürücü güncelleme programı hangisidir?

Biliyorum benim iyiliğimi düşündüğünüzü. Windows update ve elle güncellemek tabiki de güvenli yollar. Ama çok yorucu ve bir işletim sistemi kullanıcısını bu kadar yormamalı. Yaşlı ve teknolojiden anlamayan bir insan olduğunuzu düşünün ve film izlemek için bir windows tablet aldınız. Birden torunlarınız veya teknolojiden anlayan yakınlarınız size diyor ki bunun driverları eski, güncellememiz lazım. Ayda bir elle kontrol edeceksin falan dese ne yaparsın? Bu şekilde olmaz. Windows update üzerinden tüm sürücülerin güncellenmesini inanın çok isterdim ama olmuyor işte.
Windows'un bir eksiği. Fakat sürücü yükleme programları buna tercih edilmemesi gereken bir çözüm. Sağladığı kolaylıklardan çok soruna sebep oluyor.

Sürücü kurmak o kadar basit ki, sadece sitelerine girip .exe dosyası çalıştıracaksın o kadar, buna da üşeniyorsan sen Driver Booster kullanmaya devam et, mavi ekran aldığında ben analiz etmem ama :).
Denemedim mi sanıyorsun. İntelin sitesine girdim. Güncelleme programını indirdim. İntel diyor ki sistemin desteklemior. Windows update zaten güncel diyor. Driver boosterı indirdim. Kontrol ettim ve dedi ki sürücüler eski.

Zaten Windows sürücü güncelleştirmesi için Update özelliğini geliştirip duruyor, sadece .exe kurmak bu kadar zor geliyorsa siz nasıl program veya oyun kuruyorsunuz bu bilgisayarlara onlara da üşenin, hatta Windows onlara da el atsın siz hiçbir şey yapmayın.

Sistemin desteklemiyor diyorsa yanlış bir şey yapmışsındır, burada cidden bize karşı Driver booster savunman üzücü, teknolojiden anlamayan adamlar olsak neyse.

Tamam peki size şunu söylüyorum. 3. parti program da olmasın. El ile tek tek güncelleme ve windows update de istemiyorum. Başka bir çıkış yolu öneriniz var mıdır? Windows tüm sürücüleri görmüyor işte. Boşuna mı samsung veya lenovo sürücü güncelleme programlarını kendileri yapıyorlar? Benim kullandığım acer ise böyle bir program sunmuyor bana. Ne yapayım ben?

Dediğiniz şeyi sağlayan program yoksa ne yapabiliriz? Ben de hem asus anakart hem monster notebook kullanıyorum. Kendi driver kurmak için verdikleri USB ve siteleri eski driverleri barındırıyor. Kullandığınız laptop böyle bir özellik sunmasa da markalar bu özelliği sunuyor. İntel kullanıyorsanız Intel Driver & Support Assistans, NVIDIA kullanıyorsanız NVIDIA Geforce Experience gibisinden. Bu yazılımları indirip bir kere driver kurmanız yeterli olacaktır ki zaten her gün driver güncellemenize gerek yok. Güncelliğe önem veriyorsanız bile 1-2 ayda bir güncellemeleri kontrol etseniz yeterli olacaktır.

Ayrıca Windows 10 hangi driverleri yüklemiyor merak ediyorum açıkçası. Maximum 3 tane yüklemediği driver vardır onları da bir zahmet el ile yükleyin.

@Kalim_x Windows Update başta kuruyor zaten, bir tek ekran kartı kalıyor geriye.

İsteği sadece film izlemek vs. olan yaşlı bir insanın da sürücü güncellemeyle uğraşacağını pek düşünmüyorum. Çalışıyorsa tamamdır onlar için.

Siz daha pratik olsun diyorsunuz, pratik değilse ben de 3. parti yazılım kullanırım diyorsunuz. İş yükleme değil güncellemeye gelince o kadar da pratik değil, haklısınız. Ama sırf böyle diye 3. parti bir yazılım kullanırsanız, bu sefer ileride başınıza daha fazla iş çıkması olası.

Kimse kimseye linç etmiyor kral. Arkadaş soru sordu bizde cevapladık. İyliği için manuel kurmasını önerdik burada yanlış bir şey görmüyorum. Kaç tane mavi ekran alan var sürücü hatası yüzünden arkadaşın hata alıp üzülmesini istemiyoruz. Driver Booster gibi yazılımlar hem güvenli değil kişisel bilgiler açısından hem güncel sürücüleri kurmuyor uyumsuz sürücüleri ve eski sürücüleri kuruyor. Hata almasını istemiyoruz. Driver Booster Pro korsan kullandığından adım gibi eminim. Bakın korsan yazılım ile de bir virüs de buradan aldı. Her şeyi anladım ama sizin buna linç etmek demenize anlam veremiyorum...

Kimse kimseye linç etmiyor kral. Arkadaş soru sordu bizde cevapladık. İyliği için manuel kurmasını önerdik burada yanlış bir şey görmüyorum. Kaç tane mavi ekran alan var sürücü hatası yüzünden arkadaşın hata alıp üzülmesini istemiyoruz. Driver Booster gibi yazılımlar hem güvenli değil kişisel bilgiler açısından hem güncel sürücüleri kurmuyor uyumsuz sürücüleri ve eski sürücüleri kuruyor. Hata almasını istemiyoruz. Driver Booster Pro korsan kullandığından adım gibi eminim. Bakın korsan yazılım ile de bir virüs de buradan aldı. Her şeyi anladım ama sizin buna linç etmek demenize anlam veremiyorum...

Bende sizin bu kadar neredeyse dövecekmiş gibi konuşmanızı anlamıyorum. Düzgünce neden 3. parti yazılım kullanmaması gerektiğini yazıp geçebilirsiniz eğer hala aynı şeyi söylüyorsa cevap yazmazsınız olur biter. Eğer bu adam hala aynı şeyi söylüyor ve siz hala cevap veriyorsanız evet linç etmeye çalışıyorsunuz. Bırakın kullansın. Siz 1 kere uyarınızı düzgünce yapın. Nedir yani bu tavırlar anlayabilmiş değilim.

Driver booster ı sitesinden indirdim ve direkt kullanıyorum. Korsan değil.

Bende sizin bu kadar neredeyse dövecekmiş gibi konuşmanızı anlamıyorum. Düzgünce neden 3. parti yazılım kullanmaması gerektiğini yazıp geçebilirsiniz eğer hala aynı şeyi söylüyorsa cevap yazmazsınız olur biter. Eğer bu adam hala aynı şeyi söylüyor ve siz hala cevap veriyorsanız evet linç etmeye çalışıyorsunuz. Bırakın kullansın. Siz 1 kere uyarınızı düzgünce yapın. Nedir yani bu tavırlar anlayabilmiş değilim.

Bu da sizin ikinci uyarınız oluyor mesela. Bu durumu yaşıyoruz biz de. Konu sahibinin yanlış bir şeyi biliyormuş gibi savunduğunu düşünüyorsak ikinci ve üçüncü defa uyarıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı