En iyi tarayıcı hangisi?

Neden? Farkı nedir diğerlerinden?
Belirtmemişim, eğer Windows kullanıyorsan Microsoft Edge demeliydim. Windows ile Edge uyumlu çalışıyor. Verimlilik modu var, kullanılmayan sekmeleri uykuya geçiriyor; hızlı başlatma özelliği var, tarayıcı simgesine tıklar tıklamaz tarayıcı ve sekmeler kullanıma hazır bir şekilde açılıyor (sekmelerin yüklenmesi için beklemen gerekmiyor); güvenli; yerleşik yapay zeka destekli arama motoru var.
Benim Chrome'dan Edge'e geçme nedenim hızlı başlatma özelliği oldu. Sihirli gibi.

Belirtmemişim, eğer Windows kullanıyorsan Microsoft Edge demeliydim. Windows ile Edge uyumlu çalışıyor. Verimlilik modu var, kullanılmayan sekmeleri uykuya geçiriyor; hızlı başlatma özelliği var, tarayıcı simgesine tıklar tıklamaz tarayıcı ve sekmeler kullanıma hazır bir şekilde açılıyor (sekmelerin yüklenmesi için beklemen gerekmiyor); güvenli; yerleşik yapay zeka destekli arama motoru var.
Benim Chrome'dan Edge'e geçme nedenim hızlı başlatma özelliği oldu. Sihirli gibi.
Teşekkür ediyorum o zaman Edge ile devam ederim eğer gerekirse de Firefox indiririm harici olarak. Tekrardan cevaplayan herkese teşekkürler.

Hadi ya. Ben kişileştirmesini ve adblockerını seviyordum. Bunu da Opera'dan yazıyorum şu an...
1701554973149.png

Evet, Opera'dan yazdığın buradan görünüyor :) Vivaldi'nin ve Brave'in de içinde adblocker var. Yalnız kişiselleştirme departmanında Vivaldi'yi sevmeyebilirsin. Çünkü çok kişiselleştirilebilir. Abartmıyorum.

1701555056971.png
Başta elindeki tarayıcı buyken...

1701555104904.png

İki tıkla buna çevirebiliyorsun. Başka hiçbir tarayıcı adres barına kadar pozisyon değiştirme, ekleme, çıkarmaya izin vermiyor.

1701555149684.png

Tabların olduğu o barı görüp görmeyeceğini bile ayarlayabilirsin.
1701555214643.png

Kendi içine gömülü bir adblocker var ve bu adblocker iOS versiyonunda da var. Android versiyonunda olduğunu sanıyorum.
1701555260821.png

Tarayıcının içinde bir not alma bölümü, zaman ve alarm, pomodoro saati, ekran görüntüsü aracı,
1701555322493.png

Açılan sayfada resimlerin yüklenip yüklenmeyeceği. Giflerin oynayıp oynamayacağı.
1701555375820.png

Ve daha ne işe yaradığını bile bilmediğim hatta daha yerini keşfedemediğim bir dünya özelliği var.
1701555467443.png

En sevdiğim özelliği ise Workspace olayı. Firefox ya da Arc gibi şifrelere kadar izole etmiyor. Sadece sekmeleri ayırıyor. Böylece izleyeceğin filmler ayrı bir bölümde iken çalışma saatinde sadece iş için ayırdığın grubu görüyorsun. Bu sayede sekmeler birbirine karışmıyor ve fazla sekmeleri kapatayım diye kasmıyorsun. Zaten Chromium ile gelen memory saver özelliği bir sekme uzun süre kullanılmayınca onu ram'den atıyor.

Vivaldi pek çok açıdan masaüstündeki en iyi tarayıcı ama ilginç bir şekilde kimse kullanmıyor 🫠

Şu an bilgisayardan bakamıyorum da genel olarak arayüzü nasıl? Estetiğe takılı birisi olduğum için önemsiyorum da tarayıcıda.
Son bir kaç yıldır bütün tarayıcılar birbirine arayüz olarak çok benziyorlar. Demin verdiğim örneklerdekiler aralarındaki "garip" tarayıcılardı.

Eki Görüntüle 2039352

Evet, Opera'dan yazdığın buradan görünüyor :) Vivaldi'nin ve Brave'in de içinde adblocker var. Yalnız kişiselleştirme departmanında Vivaldi'yi sevmeyebilirsin. Çünkü çok kişiselleştirilebilir. Abartmıyorum.

Eki Görüntüle 2039355Başta elindeki tarayıcı buyken...

Eki Görüntüle 2039359
İki tıkla buna çevirebiliyorsun. Başka hiçbir tarayıcı adres barına kadar pozisyon değiştirme, ekleme, çıkarmaya izin vermiyor.

Eki Görüntüle 2039361
Tabların olduğu o barı görüp görmeyeceğini bile ayarlayabilirsin.
Eki Görüntüle 2039362
Kendi içine gömülü bir adblocker var ve bu adblocker iOS versiyonunda da var. Android versiyonunda olduğunu sanıyorum.
Eki Görüntüle 2039363
Tarayıcının içinde bir not alma bölümü, zaman ve alarm, pomodoro saati, ekran görüntüsü aracı,
Eki Görüntüle 2039365
Açılan sayfada resimlerin yüklenip yüklenmeyeceği. Giflerin oynayıp oynamayacağı.
Eki Görüntüle 2039367
Ve daha ne işe yaradığını bile bilmediğim hatta daha yerini keşfedemediğim bir dünya özelliği var.
Eki Görüntüle 2039368
En sevdiğim özelliği ise Workspace olayı. Firefox ya da Arc gibi şifrelere kadar izole etmiyor. Sadece sekmeleri ayırıyor. Böylece izleyeceğin filmler ayrı bir bölümde iken çalışma saatinde sadece iş için ayırdığın grubu görüyorsun. Bu sayede sekmeler birbirine karışmıyor ve fazla sekmeleri kapatayım diye kasmıyorsun. Zaten Chromium ile gelen memory saver özelliği bir sekme uzun süre kullanılmayınca onu ram'den atıyor.

Vivaldi pek çok açıdan masaüstündeki en iyi tarayıcı ama ilginç bir şekilde kimse kullanmıyor 🫠

Son bir kaç yıldır bütün tarayıcılar birbirine arayüz olarak çok benziyorlar. Demin verdiğim örneklerdekiler aralarındaki "garip" tarayıcılardı.
Çok teşekkür ederim uzun ve detaylı mesajìn için. Bu tarayıcı da hoşuma gitti. Ne kadar çok kişiselleştirebiliyorsam o kadar çok seviyorum tarayıcıları. Diğer özelliklerini de bayağı beğendim. Tekrardan teşekkürler, göz atacağım Vivaldi'ye bugün.

Opera önerenleri anlamıyorum, spyware bir yazılım kendisi gereğinden fazla veri çalıyor @Scorpio55 hocam güzelce anlatmış.

Benim genel önerim Brave olur.
Aralarında en geniş potansiyeli olan Vivaldi şu anda. Arc Browser da çok sık karşılaşamadığımız bir konsept. Yakında Windows'a geliyor. Mail listine katılmanı öneririm. Çıkınca ilk deneyenlerden olabilirsin.

1701598210314.png

Eğer Brave kullanıyorsan şöyle güzel bir özelliğimiz var. Diyelim ki nytimes.com'a girdin ve karşına "BANA PARA VEERR" diyen böyle münasebetsiz bir şeyle karşılaştın.

1701598277662.png

Aslan ikonuna tıkla ve filter lists'e gir.
1701598308085.png

Listeden "Bypass Paywalls Clean Filters" ı bul ve etkinleştir.

1701598347462.png

Sayfayı yenile ve artık bedava okuyabileceksin :)

Eki Görüntüle 2039713

Eğer Brave kullanıyorsan şöyle güzel bir özelliğimiz var. Diyelim ki nytimes.com'a girdin ve karşına "BANA PARA VEERR" diyen böyle münasebetsiz bir şeyle karşılaştın.

Eki Görüntüle 2039715
Aslan ikonuna tıkla ve filter lists'e gir.
Eki Görüntüle 2039716
Listeden "Bypass Paywalls Clean Filters" ı bul ve etkinleştir.

Eki Görüntüle 2039717
Sayfayı yenile ve artık bedava okuyabileceksin :)
Ne kadar teşekkür etsem az. Çok teşekkürler bilgilendirme için.

Brave'e kapsamlı bir performans güncellemesi gelmedikçe hala en iyisi Edge. Hem W11 ile optimize çalışıyor hem katı koruması ile güvenlik seviyesi oldukça iyi hem de RAM'i en az harcayan tarayıcı. Opera'yı ise hala dahili VPN'i sayesinde ara ara kullanıyorum ama uzun süreli kullanımda güvenli hissettirmiyor. Brave ise üstün güvenlik olayı olmasına rağmen hala bir süre kullandıktan sonra şişiyor, sıfırlamak gerekiyor.

Geri
Yukarı