En iyi telefon nasıl seçilmeli?

semih34ist

Femtopat
Daha fazla  
Bir teknoloji haberleri sitesinde 2021’nin en iyi telefonlarını gösteriyor. Fakat bence tüm telefonlar listelenmemiş. Örneğin Mi markasını göremedim ki bence en önemli bir telefon markası. Pekiyi cebimizdeki paraya uygun en iyi telefon nasıl alınır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir teknoloji haberleri sitesinde 2021'nin en iyi telefonlarını gösteriyor. Fakat bence tüm telefonlar listelenmemiş. Örneğin mi markasını göremedim ki bence en önemli bir telefon markası. Pekiyi cebimizdeki paraya uygun en iyi telefon nasıl alınır?

1. bütçe
2. marka.
3.bütçe!
Bütçe söyleyin yardım edelim.

Gerçek ihtiyaçlarını ve telefondan ne beklediğini belirle sonra ne kadar bütçe ayırabilirsin ona bak. Sonra da forumlardan, youtubedan kullanıcı yorum ve deneyimlerine bakmak lazım. Ve kesinlikle kağıt üzerindeki değerlere bakmamak gerek. Yazılım da önemli, teknik servis de önemli.

4000 TL bütçem var bu 2021'in en iyi telefonları listesinden hangisine denk gelir anlamaya çalışıyorum.

Bunun fiyatı ne kadar?

Hocam dünyanın en iyi telefonları listesine bakmayın o telefonu siz alacaksınız telefon sizin zevklerinize göre şekillenmeli o attığım telefon size göre olmayabilir oyun sizin her şey değilse size göre değildir zaten siz telefonu ne ağırlıklı kullanacaksınız o zaman çok daha iyi öneriler yapabiliriz.

Sizin için bataryamı önemli performans mı mesela. Android arayüzünümü seviyorsunuz yoksa iOS mu
Depolama sizin için önemli mi kamera sizin için önemlimi.

4000 TL bütçem var bu 2021'in en iyi telefonları listesinden hangisine denk gelir anlamaya çalışıyorum.

Bunun fiyatı ne kadar?

Hocam cevap yazmanız çok uzun sürüyor bu yüzden ben liste atayım size bir tane.

Xiaomi Mi 9T Pro;
Listedeki en iyi telefon ama ROM atmanız gerekiyor ve listedeki en pahalı telefon performans anlamında fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor diğer her şey ise yeterli seviyede AMOLED bir ekrana sahip ve pop-up açılıp kapanabilen bir ön kamerası var.

Samsung Galaxy Note 10 Lite;
Samsung seviyorsanız sizi üzmeyecek bir şeçim süper AMOLED ekranı şık duran tasarımı, kalemi ve diğer her şeyi fiyatına göre iyi şeyler.

POCO X3 NFC;
Oyun sizin için her şey ise bu güzel bir seçenek olur 120 Hz ekranı ile fiyatının çok üstü bir ekran sunuyor onun dışında kötü bir yazılım ve iyi bir kamerası var IPS LCD bir ekran kullanıyor

Samsung Galaxy M51;
7000 mAh batarya ile rakipsiz bir telefon süper AMOLED ekranı ile iyice abartmış onun dışında kamerasıydı performansıydı fiyatına göre gayet iyi en büyük eksisi tank gibi cihaz olması kullanırken bileğiniz ağrıtır

Realme 7 Pro;
Süper AMOLED'e sahip bir ekranı fiyatına göre güzel bir performansı ve çok kaliteli bir yazılım bir de Snapdragon bir işlemciye sahip yani telefon çok zor ısınıyor 65W hızlı şarj ile adeta piyasadaki en F/P telefonlarda başı çekiyor ama kamerası kötü.

Oppo reno 4;
Realme 7 Pro-hızlı şarj süper AMOLED yerine AMOLED bir ekran kamerası daha iyi.

Daha çok telefon var ama istediğinizi söylemeden yardımcı olamayız.

O listedeki cihazlar bütçenizin çok yukarısında. Realme 7 Pro tavsiye ederim, kameraya önem veriyorsanız Oppo Reno 4 bakabilirsiniz.
Teşekkürler
Hocam cevap yazmanız çok uzun sürüyor bu yüzden ben liste atayım size bir tane.

Xiaomi Mi 9T Pro;
Listedeki en iyi telefon ama ROM atmanız gerekiyor ve listedeki en pahalı telefon performans anlamında fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor diğer her şey ise yeterli seviyede AMOLED bir ekrana sahip ve pop-up açılıp kapanabilen bir ön kamerası var.

Samsung Galaxy Note 10 Lite;
Samsung seviyorsanız sizi üzmeyecek bir şeçim süper AMOLED ekranı şık duran tasarımı, kalemi ve diğer her şeyi fiyatına göre iyi şeyler.

POCO X3 NFC;
Oyun sizin için her şey ise bu güzel bir seçenek olur 120 Hz ekranı ile fiyatının çok üstü bir ekran sunuyor onun dışında kötü bir yazılım ve iyi bir kamerası var IPS LCD bir ekran kullanıyor

Samsung Galaxy M51;
7000 mAh batarya ile rakipsiz bir telefon süper AMOLED ekranı ile iyice abartmış onun dışında kamerasıydı performansıydı fiyatına göre gayet iyi en büyük eksisi tank gibi cihaz olması kullanırken bileğiniz ağrıtır

Realme 7 Pro;
Süper AMOLED'e sahip bir ekranı fiyatına göre güzel bir performansı ve çok kaliteli bir yazılım bir de Snapdragon bir işlemciye sahip yani telefon çok zor ısınıyor 65W hızlı şarj ile adeta piyasadaki en F/P telefonlarda başı çekiyor ama kamerası kötü.

Oppo reno 4;
Realme 7 Pro-hızlı şarj süper AMOLED yerine AMOLED bir ekran kamerası daha iyi.

Daha çok telefon var ama istediğinizi söylemeden yardımcı olamayız.
Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı