En iyi Türk Rapçi sizce kim?

Ben üstlerde Sansar yazdım ama Allame olarak değiştiriyorum. Defkhan pek bi flow odaklı akıyor gidiyor maşallah.
Sansar'ın son zamanlarda yaptığı işlerin hiçbirini beğenmiyorum açıkçası, sözleri yazmak için uğraş sergilemediği çok açık tek derdi arka arkaya benzer kelimeler dizmek gibi duruyor.

Mode XL

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim sevdiğim kişiler sırası ile; fuat ergin, ceza, defkhan, contra, sansar salvo ve joker olarak sıralayabilirim. Ama göreceli olduğu için herkesin kendine göre seçimleri olabilir.

Bana kalırsa Ceza en iyisi falan değil. "Ceza üstattır" cümlesi dile pelesenk olmuş bir saçmalıktır bana kalırsa. Ceza kime göre, neye göre en iyisi? Yaptığı flex'i bir newschool olan Tankurt Manas da yapabiliyor, hatta daha iyi flex attığını düşünüyorum. Yaptığı rhyme ve flow'u Defkhan ve Allame de yapabiliyor, hatta çok daha iyisini yapabiliyorlar.

Yalnızca Türkiye'de Rap'in gelişmesini sağlayan ender isimlerden birisi kendisi hepsi bu, kimse Rap yapmıyorken o yapıyordu diye en iyisi olmuyor. Beni bu yazdıklarım için linçlemeden önce düşünün, çok dalga geçtiğiniz Norm Ender'in bile eski protest şarkıları Ceza'nın şarkılarından daha fazla anlam taşıyor, örneğin Çıktık Yine Yollara parçası.

Her şey anlam değil ki abicim diyorsanız da üstte saydığım rapçilere göz atın. Gerçekten Ceza'nın en iyisi olduğunu düşünenler için lafım yok herkesin kendi zevki ancak sırf çoğunluğun ağzından "Ceza üstattır" cümlesini duyuyorsunuz diye Ceza üstat demeyin, insanların fikirleriyle yola çıkmayın her daim kendi fikirleriniz olsun.

Geri
Yukarı