En iyi üniversiteye gerek var mı?

Iveguts

Kilopat
Ben İngilizce öğretmeni olmak istiyorum 12.sınıf öğrencisiyim. İllaki en iyi üniversiteye gitmem çok gerekiyormuş gibi bir baskı var üzerimde. Yarış ATI gibi koşturuyolar bir denemeden kötü yapsam sanki suç işlemişim gibi bir muamele... İllaki da en iyilerden birine gitmek çok mu önemli ortamı, eğitimi hariç ne farkı var? Sonuçta ikisinden de meslek sahibi olamıyor muyum, benim bilmediğim bir şey mi var yoksa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle gelen kişilerin farkı var, bu ilk durum. İkincisi akademisyenlerin farkı, bu da ikinci durum. Köklü üniversitelerin kampüs ortamı, laboratuvar şartları vs. de önemli bir etken. Sonuç olarak bakınca önemli bir fark var gibi gözüküyor.

Ben İngilizce öğretmeni olmak istiyorum 12.sınıf öğrencisiyim. İllaki en iyi üniversiteye gitmem çok gerekiyormuş gibi bir baskı var üzerimde. Yarış ATI gibi koşturuyolar bir denemeden kötü yapsam sanki suç işlemişim gibi bir muamele... İllaki da en iyilerden birine gitmek çok mu önemli ortamı, eğitimi hariç ne farkı var? Sonuçta ikisinden de meslek sahibi olamıyor muyum, benim bilmediğim bir şey mi var yoksa?
Bir üstteki yazarın dediklerini biraz daha açmak istiyorum. Gitmeyi planladığında üniversitelerin akademik kadrosuna kesinlikle bak: Ne sıklıkla bildiri, makale veriyorlar, yurtdışında eğitim almışlar mı ? veya bir süre yurtdışında yaşamışlar mı ? Bunları incele. Büyükşehirlerde ki üniversitelerin genellikle iyi olduğu doğrudur ama, bazen adını bilmediğin bir üniversitenin bölümünde oldukça kaliteli akademisyenler olabiliyor. İkinci bir unsur ise gerçekten gelen öğrencilerin kalitesi. Burası büyük üniversiteler dışında kalan üniversiteleri kapsıyor bence. Dersleri takip etmeyen, konuları anlayabilmek için önceden verilen çalışmaları yapmayan öğrencilerin bulunduğu bir sınıf hocayı sınırlayacaktır. Beş konuya girecekken iki konuya girecektir.

Geri
Yukarı