En iyi ve en güvenilir bulut depolama servisi nedir?

Yanlış bilmiyorsam İCloud, GDrive tabanlı bir hizmetmiş. Güvenilirden kasıt içindekilere zarar gelmeyeceğine eminim hiç birinde ancak hiç biri şifreleme kullanmıyor. Her şey ortada yani. Mega 50GB veriyor ve encrypt ediyor önce şifreliyor. Hem de gayet hızlı, ancak kullanım kısıtları var.

Profesyonel işim yok. Sadece anılarım var fotoğraf ve video olarak. Bunların kayıp olmasını istemiyorum.

Peki benim gibi küçük çaplı bir kullanıcı için 15 GB yeter mi? 5K fotoğraf ve video arşivim var Drive'da ama hiç yer kaplamıyor.

Şimdi dostum.
Google Drive sana 15 GB alan sunuyor.
OneDrive ise sana 5 GB sunuyor.
(Her ikisi de bedava)
15+5 GB olarak kullanırsan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Birçok konuda bu tarz "en iyisi", "en güveniliri", "en sorunsuzu"...sorular ile konu açılıyor bu sorular saçma sorular. Her bulut servisinin hedeflediği müşteri kitlesi var hepsinin kendine göre avantajı-dezavantajı var neyi neye göre kıyaslayacağız?
Kendi isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirtin ona göre öneri yapılabilir. Ben Turkcell'in Lifebox'ını kullanıyorum mesela fiyat konusunda çok daha uygun çözümler sunuyor.

Anlayacağınız "en iyisi" diye bir şey olsa zaten herkes onu seçerdi öyle bir şey yok.

Geri
Yukarı