En iyi ve mantıklı laptop soğutucu hangisi?

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Egzoz çıkışına takılan ikinci Turbo fanlar mantıklı gelmiyor, zamanla bilgisayarın kendi üzerindeki fanı bozacağını düşünüyorum. Üstelik çok sesli çalışıyorlar dikkat ettiyseniz. Yine en mantıklısı laptopun altına konulan modeller gibi gözüküyor. İncelemelerim sonucu en mantıklı modelin Zalman NS 2000 olduğunu düşünmeye başladım. Akakçe'de en çok satılanlar içerisinde bilindik ve kaldır at olmayan markalardan ilk sırada sadece kendisi var, internetteki yorumlar da olumlu. 5-10 Derece arası fark ettirdiğini söylüyorlar. Sizce en mantıklı model hangisi? Fiyat/Performans odaklı sessiz bir model hedefliyorum.

Egzoz çıkışına takılan ikinci Turbo fanlar mantıklı gelmiyor, zamanla bilgisayarın kendi üzerindeki fanı bozacağını düşünüyorum. Üstelik çok sesli çalışıyorlar dikkat ettiyseniz. Yine en mantıklısı laptopun altına konulan modeller gibi gözüküyor. İncelemelerim sonucu en mantıklı modelin Zalman NS 2000 olduğunu düşünmeye başladım. Akakçe'de en çok satılanlar içerisinde bilindik ve kaldır at olmayan markalardan ilk sırada sadece kendisi var, internetteki yorumlar da olumlu. 5-10 Derece arası fark ettirdiğini söylüyorlar. Sizce en mantıklı model hangisi? Fiyat/Performans odaklı sessiz bir model hedefliyorum.

Bana sorarsanız laptop altına koyulanlarda işe yaramıyor. Oyun performansıma bir etki etmemişti.

Egzoz çıkışına takılan ikinci Turbo fanlar mantıklı gelmiyor, zamanla bilgisayarın kendi üzerindeki fanı bozacağını düşünüyorum. Üstelik çok sesli çalışıyorlar dikkat ettiyseniz. Yine en mantıklısı laptopun altına konulan modeller gibi gözüküyor. İncelemelerim sonucu en mantıklı modelin Zalman ns 2000 olduğunu düşünmeye başladım. Akakçe'de en çok satılanlar içerisinde bilindik ve kaldır at olmayan markalardan ilk sırada sadece kendisi var, internetteki yorumlar da olumlu. 5-10 derece arası fark ettirdiğini söylüyorlar. Sizce en mantıklı model hangisi? Fiyat/Performans odaklı sessiz bir model hedefliyorum.

Derece laptopun altında bulunan hava açıklığına göre değişir misal ASUS TUF laptopların altında fazla bir hava açıklığı olmadığı için o soğutucuyu sadece stand olarak kullanabilirsin.

Şu modelde var kullananlar memnunmuş ama Zalman sessizmiş bayağı bende Zalman alacağım. En kötüdüzgün bir şekilde laptopu yükseltir sıcaklığıda 3-5 derece düşürse kafi. Bir işe yaramıyor diyenler kullandı mı acaba bu modeli merak ediyorum. Kullanıp kötü performans alan varsa almıyalım.
Vakumlu almak daha mantıklı olur.

Fana zarar verir tabii ki pek mantıklı bir şey değil zaten düşününce. Şansınıza 1.5 yıl kullanmışsınız bir şey olmamış ama riske atmaktasa 10 derece yüksek olsun daha iyi.

Son düzenleme:
Şu modelde var kullananlar memnunmuş ama Zalman sessizmiş bayağı bende Zalman alacağım. En kötüdüzgün bir şekilde laptopu yükseltir sıcaklığıda 3-5 derece düşürse kafi. Bir işe yaramıyor diyenler kullandı mı acaba bu modeli merak ediyorum. Kullanıp kötü performans alan varsa almıyalım.

Fana zarar verir tabii ki pek mantıklı bir şey değil zaten düşününce. Şansınıza 1.5 yıl kullanmışsınız bir şey olmamış ama riske atmaktasa 10 derce yüksek olsun daha iyi.

Laptop soğutucularda soğutma anlamında birbirlerinden çok farkı olduğunu düşünmüyorum aralarında kalite, ses ve fiyat farkı var sadece.

Geri
Yukarı