En iyi web tarayıcısı

En iyi web tarayıcısı hangisi?

• Microsoft Edge Chromium

Oy: 20 16,9%
  • Google Chrome (Klasik)

Oy: 42 35,6%
  • Brave Web Browser

Oy: 8 6,8%
  • Opera Web Browser

Oy: 24 20,3%
  • Firefox Quantum

Oy: 19 16,1%
  • Tor Browser

Oy: 1 0,8%
  • Comodo Dragon (IceDragon)

Oy: 2 1,7%
  • Internet Explorer 11

• Vivaldi Web Browser

• Torch Web Browser

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    118
Opera'nın oyuncular için yaptığı Opera GX'i denedikten sonra pişman olmadığım şeyi yani Chrome'u bırakıp GX'e geçtim. Çok memnunum ve çok şükür ki gram sıkıntı çıkarmadı. Hele kullanırken ki çıkardığı o ses efektleri çok güzel.

Canım sıkıldıkca tarayıcı değiştiriyorum ve sevdiklerimin listesi:

Brave Gecelik Sürümü, Chrome Canary, Green Browser, Waterfox, Tor Browser, Vivaldi, Edge Canary, Chromium, Maxthon, SlimJet, Torch Browser, SeaMonkey, Firefox, K-Meleon, Pale Moon.

Evet yanlış görmediniz Opera yok çünkü Opera Anti-FanBoyuyum.
Hiç bir tarayıcı güvenli değil.
Chromium ve Tor kullanıp kararınızı yeniden düşünmenizi istiyorum.

Bilgisayarımda Opera GX yüklü yan tarayıcı olarak duruyor arada oradan takılıyorum. Uygulama olarak kullanmakta riskli mi bilmiyorum. Hesaplarımı bağlamadan anonim geziniyorum. Arka planda çalışırken de veri götüyürsa anında sileyim.
Etiket sistemi çalışmadığı için konuya göz atarken görebildim. Opera GX internet tarayıcısını, ek olarak Google Chrome'un yanında kullanmanı tavsiye etmiyorum. Daha önceden "Sadece VPN hizmetini kullanmak için yükleyebilir miyim?" tarzında bir soru sorduğunu hatırlıyorum. Hangi amaçla ek tarayıcı olarak kullanıyorsun?

Hesaplarını bağlamadan Opera tarayıcısında anonim olarak gezinmene anlam veremedim. Eğer gizlilik unsuru senin açından daha fazla on plandaysa açık kaynak kodlu ve güvenilir tarayıcılar kullanman gerekir. Sadece anonim olarak gezinmek için Opera kullanmana gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta anonim olmak için galiba Google üzerinden arama yapıyorsun. Tarayıcın, coğrafi konumuna erişerek arama sonucuna göre Türkçe sayfaları getirmiyor mu? Ayrıca Facebook hesabını girmesen bile Opera'nın içerisindeki Facebook entegrasyonu yüzünden istediğin kadar siteye giriş yapsan, Facebook gezdiğin internet sitelerine izleyiciler bırakacaktır ve reklam engelleyicisinin başarısız olduğunu da öne alırsak gezindiğin sitelere göre karşına reklam çıkarabilecektir. Son zamanlarda Instagram ve Twitter gibi internet siteleri de yan çubuğa entegre olmuş durumdadır. Bu durumda gizlilik ve güvenlik ihlalinin daha çok olması gerekmez mi? Sonuçta hesaplarına girmesen bile izleyiciler seni takip edecektir ve tarayıcında entegre olarak çalışacaktır.

Etiket sistemi çalışmadığı için konuya göz atarken görebildim. Opera GX internet tarayıcısını, ek olarak Google Chrome'un yanında kullanmanı tavsiye etmiyorum. Daha önceden "Sadece VPN hizmetini kullanmak için yükleyebilir miyim?" Tarzında bir soru sorduğunu hatırlıyorum. Hangi amaçla ek tarayıcı olarak kullanıyorsun?

Hesaplarını bağlamadan Opera tarayıcısında anonim olarak gezinmene anlam veremedim. Eğer gizlilik unsuru senin açından daha fazla on plandaysa açık kaynak kodlu ve güvenilir tarayıcılar kullanman gerekir. Sadece anonim olarak gezinmek için Opera kullanmana gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta anonim olmak için galiba Google üzerinden arama yapıyorsun. Tarayıcın, coğrafi konumuna erişerek arama sonucuna göre Türkçe sayfaları getirmiyor mu? Ayrıca Facebook hesabını girmesen bile Opera'nın içerisindeki Facebook entegrasyonu yüzünden istediğin kadar siteye giriş yapsan, Facebook gezdiğin internet sitelerine izleyiciler bırakacaktır ve reklam engelleyicisinin başarısız olduğunu da öne alırsak gezindiğin sitelere göre karşına reklam çıkarabilecektir. Son zamanlarda Instagram ve Twitter gibi internet siteleri de yan çubuğa entegre olmuş durumdadır. Bu durumda gizlilik ve güvenlik ihlalinin daha çok olması gerekmez mi? Sonuçta hesaplarına girmesen bile izleyiciler seni takip edecektir ve tarayıcında entegre olarak çalışacaktır.

GX Corner'dan oyun indirimleri ve haberlerine bakıyordum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@The Batman, Opera tarayıcında Türkçe oyun haber kaynaklarına mı bakıyorsun? Yoksa yabancı oyun haber kaynalarına mı bakıyorsun?

Türkçe ve yabancı haber kaynaklarına bakıyorum. İndirim ve bedava oyunları da rahat takip ediyorum. Siteden siteye gezmeye gerek kalmadan bir ekranda olması işime geliyor aslında. Oyun tanıtımlar diye kategoride eklemişler oyun fragmanlarınıda izliyorum arada.

@The Batman, yabancı oyun haber kaynaklarına bakmak için Reddit sayfalarını takip edebilirsin. Bunun dışında yakın zamanda ücretsiz olan oyunları da görebilmek için Metacritic'in sayfasını ziyaret edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı