En iyi Windows 10 sürümü nedir?

1623839182549.png

Bu sistemde Windows 10 kullanıyorum, HDD' de var. Pek kasmıyor ama, deneyin derim.

Windows 10 sürüm 1703'e kadar HDD'de performanslı bir şekilde kullanılabiliyor diye hatırlıyorum. Özellikle 1511 HDD kullanıcıların en çok tercih ettiği sürüm. Performansı hakkında fazla yorum yapamayacağım ama ilk sürümler olduğu için gereksiz uygulamalarla şişmiş olmadığı kesin.

Selamlar. Windows 10 geçmek istiyorum ama sistem biraz eski. En hafif ve performanslı Windows 10 sürümü hangisidir? Linkte verebilirseniz mutlu olurum.
Model: Acer Aspire E1-572g

Intel i5 4200u 1.6GHz Turbo 2.6 ama ısındığı için 2.3'ü geçmiyor.
AMD Radeon R7 M.265
Intel HD Graphics.
6 GB RAM.
1 TB HDD.

Ben Home kullanıyorum gayet de memnunum ama Pro da olabilir superlıte ise pek tavsiye etmem ya her türlü en iyisi Home be dayı:D

konu açtım fakat cevap veren olmadı sadece neden windows 10 kullanmıyorsunuz dendi
Dostum tam olarak neden Windows 10'a geçmek istiyorsun? W7'yi 3900x ve 2080 Ti sistemle hala kullanıyorum, gerek oyun gerek farklı işler için. Yani varsa bir sorunun yadımcı olurum ama gidip de W8-8.1 ile vaktini boşa harcama. Hele ki W10. Sistemin için bir tık ağır bu sistemler. W8 ailesi ise hepten sorunlu. Oyun için uygun değil. En basitinden DX12 desteği yok.

Geri
Yukarı