En iyi yakıt hangi istasyonda bulunur?

Benzini Shell'den, LPG'yi Aytemiz'den alıyorum. Shell'in ve Opet'in LPG'sine göre daha kokusuz oluyor ve daha fazla km yaptığımı deneyimledim. Fiyat olarak da benim bulunduğum konumda diğer istasyonlara göre bir miktar daha uygun.

Şuana kadar 15bin km'dir LPG kullanıyorum. BRC marka kit takılı ve güzergahım %90 aynı olduğundan dolayı farklı markaları hem menzil hemde performans olarak test ettim. Aracım 1.2 motor Mitsubishi ve yakıt cimrisi :)

Depom 26 litre alıyor her zaman.

Milangaz : Performans düşük, özellikle uzun yolda araç yüklüyken hissediliyor menzil olarak 380-400km arası

PO : Bildiğim kadarıyla milangaz ile aynı olan Cezayir'den ithal LPG ve Milangaz ile aynı performans ve menzile sahip.

Opet : Po ve Milangaz'dan biraz daha performanslı, Menzil 400-410km arası.

Shell : Performansı oldukça iyi, Menzil olarak 430km kadar fakat bazı istasyonlarından aldığım LPG ile 440-450 arası gittiğim oldu.

BP : Shell'den bir tık daha performanslı ve menzil olarak yine 430-450km arası gidebiliyorum.

Ankara'da hem fiyat, hem performans hemde menzil olarak en uygun bana BP geliyor ama maalesef her yerde istasyonu yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı