En kaliteli ucuz süt hangisi?

Tamam dostum senin kalitesiz dediğin sütler gözümün önünde sağılıyor merak etme. Erken yaşta ölümden bahsediyorsun babaannem her zaman normal süt içti 100 yaşına kadar yaşadı. Ayrıca erken yaşta ölümü sadece süte bağlaman çok mantıksız. Eskiden tıp ne kadar ileriydi mesela onu da hesaba kat. Sadece sütten mi oldu erken ölümler? Sağlıksız falansa sen içme burada boşuna kötüleme. Marketteki sütlerinin içinde banyo yapıyorlar, biz haberimiz olmadan lıkır lıkır içiyoruz. Market sütünün içine farklı bir şey koyulmadığına kanıt sun desem bir şey söylemezsin. Market sütü doğal sütten daha sağlıklı değildir. Eğer öyle düşünüyorsan kanıtla.

Ayrıca nedense ettiğin rapor yanlış bilgi saymadı yorumu mu? Demek ki doğru bulmuş moderatörler. Bu mantıkla devam etmemeni öneririm. Google'da yazan her şeye inanıyorsan işin zor. Google'a öksürüyorum baş ağrım var yazıyorsun kanser olma ihtimalin var diyor gelmişsin ufak araştırma diyorsun. Süte olumsuz yorum yapanların çoğu vejetaryen ve bizim de öyle olmamızı istiyor. Siz de hemen inanıyorsunuz. Zaten eğer zararlıysa bile zararımı organik sütten alayım. Yediğin içtiğin şeylerin neredeyse hepsinde kansere, diyabete yol açıcı o kadar madde var ki say say bitmez. Organik süt zarar verse ne olur? En basitinden dışarıdan aldığımız işlenmiş gıdalar ne kadar sağlıklı?

Gittikçe daha fazla saçmalıyorsun. Moderatörlerin nasıl bulduğu umurumda değil ufak bir Google aramasıyla görebileceğiniz şeyler bunlar çiğ süt zararlıdır bu kadar basit.
Komplo teorilerini çürütmekle uğraşmayacağım elbette aynen marketteki sütler ile banyo yapıyorlar sen bunlara inan. 😂 😂 Hatta çiğ sütte okunmuş oluyor vitamin alırsın. 😂😂

Gittikçe daha fazla saçmalıyorsun. Moderatörlerin nasıl bulduğu umurumda değil ufak bir Google aramasıyla görebileceğiniz şeyler bunlar çiğ süt zararlıdır bu kadar basit.
Komplo teorilerini çürütmekle uğraşmayacağım elbette aynen marketteki sütler ile banyo yapıyorlar sen bunlara inan. 😂 😂 Hatta çiğ sütte okunmuş oluyor vitamin alırsın. 😂😂
Bana neden cevap vermiyorsunuz? Konuyu başka yerlere çekip mağdur edebiyatı yapınca haklı çıkmış gibi görüneceksiniz çünkü. On yargılı yaklaşıyorsunuz, çiğ süte alerjisi olanlar var diyorsunuz, alerjiniz yoksa bir deneyin, ondan sonra karar verirsiniz.

Bana neden cevap vermiyorsunuz? Konuyu başka yerlere çekip mağdur edebiyatı yapınca haklı çıkmış gibi görüneceksiniz çünkü. On yargılı yaklaşıyorsunuz, çiğ süte alerjisi olanlar var diyorsunuz, alerjiniz yoksa bir deneyin, ondan sonra karar verirsiniz.

Saçmalıklarla uğraşacak vaktim yok, safsata yapan birine neden cevap vereyim?
Google'a yaz çiğ sütün zararlarını bak ben alerjisi olan demedim saman adam safsatasıyla mı haklı çıkacaksın?

safsata yapan birine neden cevap vereyim?
Ben sana neden cevap veriyorsam o yüzden.

Google'a yaz çiğ sütün zararlarını
Yazdığımda karşıma hürriyet, mynet gibi saçma haber sitelerinden başka bir şey çıkmadı. Beni yanlış anlıyorsunuz, çiğ süt dediğiniz şey hayvanın doğrudan memesinden gelen süttür, hiçbir işleme tabi tutulmamıştır. Ben hiçbir işleme tabi tutulmamış süt için demiyorum, evinizde kendiniz kaynattığınızda zaten pastörize işleminden daha yüksek sıcaklıklara ulaşıyorsunuz. UHT işleminde ise sütteki yararlı mikroorganizmalar dahil her şey ölmüş oluyor. Kaynatmak bu ikisinin orta noktası konumunda.
Ve son olarak saman adam kim?

Sütler ile banyo yapıyorlar sen bunlara inan. 😂 😂

1660222828917.png

Aynen hocam sen bunlara inan :D.

Geri
Yukarı