Kas gelişimi için Yağlı süt vs Yağsız süt

Pismaniyee

Hectopat
Kas gelişimi için yarım yağlı söyleyen de var. Herkes farklı bir şey söylüyor. Sizce hangi süt alınmalı? Ve marketlerdeki sütler işe yarar mı?

İçinde belli oranda protein var. Kas gelişimi için süt içilmemeli bence, sütten alacağın kalsiyumu ve vitaminleri sebzelerden daha sağlıklı bir şekilde alabilirsin. Protein için de süt yerine diğer protein kaynaklarına yönelebilirsin. Eğer sütü seviyorsan ve içmek istiyorsan yarım yağlı tercih edilebilir.

Sütte kazein proteini bulunur, emilimi uzun sürer kas gelişimi için ana kaynak olarak kullanılması tavsiye edilmez, gece yatmadan önce tüketilebilir. Yağ oranı ise genellikle yarım yağlı tavsiye edilir. Yağsız sütlerde hem lezzet açısından hem de vücudundan yağ alımını tamamen kısmaman açısından tavsiye edilmez.

Yağsız sütlerin yağları size sonradan satılıyor.

Mantıklı birisi olarak sütün yağlısını tercih edebilirsin. Yalnız süt molekül yapısı itibariyle, yukarıda belirtildiği gibi Kazeinden dolayı emilimi et ve yumurtaya göre protein açısından daha zorludur.

Süt istemezsen, kefir veya yoğurt olarak tüketebilirsin. Bugün köyden geçerken inekten çıkma taze süt aldım, eve geldim, ballı süt olarak bir tükettim üf, lanet olası UHT'lerin canı cehenneme.

Farketmez. Kas gelişimi yeterli miktarda protein alımıyla olur. Sütte de çok dikkate alacak kadar protein yok zaten. Hangisini seviyorsanız onu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı