En kolay gidilebilecek yakın ülkeler

Örneğin Karadağ, Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Madekonya vs. gezip tatil yapmak için çok ideal ülkeler.

Kesinlikle. Peş peşe gezmek ayrı güzel oluyor. Çok dolu bir coğrafya Balkanlar. Tabii bazı ülkeler, pasaportta bazı ülkelere girdiğini görürlerse sıkıntı çıkartabiliyor. BEn gittiğimde böyle durumlardan bahsetmişlerdi, unuttum ama...

Açıkçası ben bardağın yarısını her zaman dolu gören bir insanım. IŞİD gibi organizasyonlar baya bir şeyi değiştirip yok etti ama 10 yıl sonra kim bilir belki de eski güzelliğine geri döner bu kadim ve tarihi şehirler. Ki, umarım da öyle olur ve insanlar Orta Doğu yerine başka konulardan bahsedebilir artık.

Amerika, Japonya hikaye.
Japonya değil de Amerika fırsatlar ülkesi. Çok klişe bir cümle ama İskandinav ülkelerine oranla kariyer açısından çoğu meslek için daha ideal.

Ama yaşamak için İskandinav ülkelerinin yeri ayrı tabii ki. Norveç, İsveç...

Kesinlikle. Peş peşe gezmek ayrı güzel oluyor. Çok dolu bir coğrafya Balkanlar. Tabii bazı ülkeler, pasaportta bazı ülkelere girdiğini görürlerse sıkıntı çıkartabiliyor. BEn gittiğimde böyle durumlardan bahsetmişlerdi, unuttum ama...
Bazı İslam ülkeleri Hollanda, İngiltere gibi yerleri pasaportta görürse yapabiliyor diye duydum. Ama nerden hatırlamam doğrusu.

Geri
Yukarı