En kolay gidilebilecek yakın ülkeler

Bazı İslam ülkeleri Hollanda, İngiltere gibi yerleri pasaportta görürse yapabiliyor diye duydum. Ama nerden hatırlamam doğrusu.

Sırbistan, Kosova'yı görürse yapıyordu diye hatırlıyorum, yanlış da olabilir. Balkanlar'da hala yerine oturmamış ülkeler var. Bazı ülkeler diğerlerini tanımıyor, hukuki krizler var...

Tabii bilen birine sormak daha sağlıklı olur. :)

Türkiye'den herkes bu kafada olup oraya gittiği için, gittiğim zaman Türk olduğumu söylediğim de b*ka bakar gibi bakmışlardı. Türkler abazalığa gittiğinden dolayı çok büyük bir önyargı var.
Hocam Türklerin Ruslarla, Ukraynalılarla falan evlenmesi orda da baya bilinen bir şey. Antalya'da bir tane Rus arkadaşım vardı. Kızın 2 ablası da Türk evliliği yapmış. Yabancı milletler arası ilişki günümüzde artık normal çoğu yerde.

Türkiye'den herkes bu kafada olup oraya gittiği için, gittiğim zaman Türk olduğumu söylediğim de b*ka bakar gibi bakmışlardı. Türkler abazalığa gittiğinden dolayı çok büyük bir ön yargı var.

Bütün türkler aynı amaç için gitmiyor tabii. Ben şakasına demiştim o lafı. Fırsat olursa Ukrayna'ya gitmek isterim. Umarım bana da sizin dediğiniz gibi bakmazlar.

Bazı İslam ülkeleri Hollanda, İngiltere gibi yerleri pasaportta görürse yapabiliyor diye duydum. Ama nerden hatırlamam doğrusu.
Bunun aslında çok etkeni var. Daha önce gittiği ülkeler vs. dahil. Fransa'da yaşayan Fransız vatandaşı hocam da Amerika vizesi çıkaramadı, neden? 30 ülke gezmiş büyük çoğunluğu Arap ülkesi ve türbanlı olduğu için. Güvenmemişler herhalde.

Çok bilgim yok benim de, ama yeşil pasaportunuz olduğu için sıkıntı yok sanırım.

Bunun aslında çok etkeni var. Daha önce gittiği ülkeler vs. dahil. Fransa'da yaşayan Fransız vatandaşı hocam da Amerika vizesi çıkaramadı, neden? 30 ülke gezmiş büyük çoğunluğu Arap ülkesi ve türbanlı olduğu için. Güvenmemişler herhalde.

Çok bilgim yok benim de, ama yeşil pasaportunuz olduğu için sıkıntı yok sanırım.
Amerika cidden vize olayında tuhaf davranıyor hocam. Benim büyük teyzem gitti kadın tesettürlü zengin vs. ama İngilizce bildiği tek şey yes ve no. Genelde staj veya Work&Travel için giden öğrenciler sorunsuz alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı