Rehber En Kolay Şekilde Evde Likit Yapımı

Merhaba herkese. Evde likit yapımını en basit şekilde anlatmaya çalıştım. İşte adım adım rehberim:

Malzemeler:
  • NBASE (VG ve PG karışımı)
  • Aroma (tercihinize göre)
  • Eldiven, şırınga ve karıştırma kabı ekstra almanıza gerek yok ücretsiz gönderilir.
Adım 1: Malzemeleri Temin Etme: Öncelikle likit yapımında kullanacağınız malzemeleri temin etmelisiniz. Bunları, güvenilir kimya sitelerinden edinebilirsiniz.
Nbase Aroma Kimyasal ve Sarf Malzemeleri - Golden Kimya Safir Kimya | Türkiye'nin Lider Nbase & Mix Aroma Üreticisi Falcon Kimya | Nbase ve Aroma Çeşitleri | 400 TL ve Üzeri Kargo Bedava‎ Türkiye'nin Kimya Deposu İlke Kimya

Adım 2: DL veya MTL İçin Karar Verme: Hangi türde likit yapacağınıza karar vermelisiniz: doğrudan akciğere (DL) veya ağızdan akciğere (MTL) yönelik. Bu, NBASE seçimini etkileyecek.

Adım 3: DIY Kit Seçimi: Seçtiğiniz aroma ve ölçekte DIY Kit'i almanız lazım. Bazı sitelerde MIX AROMA olarak da geçer. Örneğin, 30 ml bir DIY Kit alırsanız, genellikle %20 aroma içerir. Dolayısıyla, 24 ml NBASE eklemeniz gerekecektir.

Adım 4: NBASE Seçimi: NBASE seçerken VG ve PG oranlarına dikkat etmelisiniz. Örneğin, DL için %100 VG tercih edilebilir, bu da aroma ile karışınca 80/20 oranı elde eder. MTL için ise 70/30 veya 80/20 tercih edilebilir, bu da karıştırıldığında 50/50 oranı oluşturur. Nikotin seviyesi de önemlidir; günlük ne kadar sigara içtiğinize bağlı olarak 9mg ile 18mg arasında tercih yapabilirsiniz.
1701959946975.png
1701959987963.png

Adım 5: Karışım Yapma: Malzemeleriniz geldiğinde eldiven ve şırınga gibi gereçler de gelecektir. NBASE'i açın ve aroma şişesine dökün, ardından karıştırın ve çalkalayın.

Adım 6: Dinlendirme: Şimdi likitlerinizi dinlendirmenin zamanı geldi. Ortalama olarak 2-3 hafta yeterli olabilir, ancak bir hafta içinde bile tadına bakarak olgunlaşma durumunu anlayabilirsiniz.

Likit yapımına sadece maddi açıdan bakmak yanlıştır, aynı zamanda kişisel zevklerinize göre özelleştirilmiş likitler elde etmenizi sağlar. Bu rehberde sadece DIY KIT ile likit yapmayı anlattım. Dilerseniz tekil aroma alıp siz karıştırabilirsiniz ve bambaşka tadlar keşfedebilirsiniz. Sağlıklı ve keyifli likit yapımı dileğiyle.

Likitin içinde neler olduğuna dair kimyasal analiz raporu var mı? Analiz raporu varsa bakanlık onaylı laboratuvarlarda mı analiz edildi?
Bu rehberin adı likit nasıl yapılır hocam. Ben burada likit sitesi reklamı vs yapmadığım için işin o boyutuna bakmıyorum kendi tadını sevdiğim ve güvendiğim yerlerden alıyorum yapıyorum.
Sorunuzu kimya sitelerinde satılan aroma ve nbaselerin analiz raporu var mı olarak algılıyorum.
Tek tek sitelerin destek hatlarına yazabilirsiniz sağlık bakanlığı raporu için. Çoğu sitede böyle bir ibare mevcut.
1704313501596.png

Likitin içinde neler olduğuna dair kimyasal analiz raporu var mı? Analiz raporu varsa bakanlık onaylı laboratuvarlarda mı analiz edildi?
Üstelik emisyon analizi var. Zira likitin içeriğindeki madde esas buharlaşınca ne oluyor ona bakmak lazım.

Sigarayı yiyiyor olsak herhalde bu kadar zararı olmazdı. Esas sıkıntı yanınca dumanında açığa çıkan gazlarda meydana geliyor.

İnsanları evinde bira, viski, sarma sigara, tütün yaptırarak kimyager haline getiren ekonomiye teşekkürler.
Bildiğim kadarıyla Avrupa'da, özellikle Almanya'da evde alkol üretmek popüler bir şey. Cezaevlerinde falan artık ustası olanlar varmış.

Ama cidden evde likit de yapılmaz bence.

Bildiğim kadarıyla Avrupa'da, özellikle Almanya'da evde alkol üretmek popüler bir şey. Cezaevlerinde falan artık ustası olanlar varmış.

Ama cidden evde likit de yapılmaz bence.
Hocam ev yapımı meyveli rakı içmişimdir. Bu güne kadar daha iyi alkol tüketmedim. Bir şeyin en iyiside veya en ucuzuda evde yapılanda oluyor genellikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı