En nefret ettiğiniz abur cubur nedir?

Ketçaplı cipslere katılıyorum ama çiziviç gayet güzel bence. Hem açlığı güzel bastırır hem tadı da iyi.
Peynirli çizi midemi bulandırıyor.
Aslında abur cuburu kesmek lazım içindekilere bakıyorsun peynir altı suyu, palm yağı, glikoz şurubu, soyalı malzemeler falan çok uzar bu liste.

Belki görmüşsünüzdür muzlu diye satılan bir gofrette yanlış hatırlamıyorsam muz oranı yüz binde beşti. Hemen hemen tüm meyveli ürünler böyle. Çilekli süte bakıyorsun binde ya da onbinde oranda meyve var :D

Gıdadedektifinde görmüştüm salep diye satılan içeceklerde salep yok gibi bir şey. Şeker oranları o kadar fazlaki 250ml bardakta 10-13 küp şeker ediyordu. Aynı şekilde meyveli/çikolatalı sütlerde de böyle. 200ml bardakta çok rahat 3-5 küp şeker var.

Şu Bim'deki Centro gofretlere bakın hocam asıl. İçinde 0,05 mi ne o civarda muz varmış, Youtube'da bir bu gıdaları inceleyen bir kanal var, o açıkladıktan sonra şikayet falan etmişler, muzlu yerine muz aromalı yazmışlar artık. Üzücü yanıysa küçükken severek yerdim, keşke yemeseydim.

goster-co-bifa-biskuvi-tarafindan-fason-olarak-uretilerek-bim-magazalarinda-satilan-centro-muzlu-gofretin-yuzde-0005-oraninda-muz-tozu-icerdigi-anlasildi.jpg
wp-16372338221721271302777134534750-scaled-e1637234206688.jpg

Tam bunu anlatıyordum denk geldi sadece bimdeki değil şoktakini incelemiştim oda öyle. Zaten bu 3 harflilerin kendi ürettiği ürünlerin içindekilere bakarsınız birbirinin kopyası olduğunu görürsünüz.

Şu Bim'deki Centro gofretlere bakın hocam asıl. İçinde 0,05 mi ne o civarda muz varmış, Youtube'da bir bu gıdaları inceleyen bir kanal var, o açıkladıktan sonra şikayet falan etmişler, muzlu yerine muz aromalı yazmışlar artık. Üzücü yanıysa küçükken severek yerdim, keşke yemeseydim.

goster-co-bifa-biskuvi-tarafindan-fason-olarak-uretilerek-bim-magazalarinda-satilan-centro-muzlu-gofretin-yuzde-0005-oraninda-muz-tozu-icerdigi-anlasildi.jpg
wp-16372338221721271302777134534750-scaled-e1637234206688.jpg
Bu cidden kötü, hoşbeş çakması iğrenç tadı olan bir gofret.

Belki görmüşsünüzdür muzlu diye satılan bir gofrette yanlış hatırlamıyorsam muz oranı yüz binde beşti. Hemen hemen tüm meyveli ürünler böyle. Çilekli süte bakıyorsun binde ya da onbinde oranda meyve var :D

Tam onu demiştim hocam :D Gerçekten bu abur cuburu kesmek lazım. Ama Avrupa ve Amerika'daki marketlerde çok iyi, içeriği güzel ürünler de var. Ülkemizde refah 0 olduğu için bize koklatırlar ancak.

82d8ab19-34e8-4228-884e-3f190b9836fb_size780x780_quality60_cropCenter.jpg

Bazen arkadaşlarımla iddialaşıp kaybettiğimde onlara alıyorum. Hakaret ediyormuş gibi oluyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı