En nefret ettiğiniz markalar nelerdir?

Hangi modelden hangi modele geçmiştiniz hocam?
Samsung S8 den iPhone 12'ye geçiş yaptım. S8 eski telefon olmasına rağmen arayüz bakımından hızlı idi.

Arayüz hızı derken de şunlardan bahsediyorum;
  • Arayüz animasyonları
  • Uygulama açılış animasyonları
  • Arayüz içinde gezinti ve animasyonlar

Apple. Pahalı olduğu için değil, ülkede her türlü elektronik alet pahalı zaten. Çok kısıtlayıcı bir kafa yapısı olduğu için.

APK kurmanın mümkün olmamasını anlıyorum ama standart olmayan Lightning portunu hala kullanmaları, Bluetooth'la ilgili kısıtlamalar, Android'de yıllardır olan ve inatla eklemedikleri özellikleri eklediklerinde dünyada bir ilki başarmış gibi davranmaları şimdi aklıma gelen sebepler.

Sektöre yön vermelerine saygı duymuyor değilim tabii ki, ama ekran kartı fiyatına Mac Pro tekerleği satıyor adamlar yahu.

Android den geçtim bende iPhone'a. Arayüzü gerçekten yavaş. Ayrıca telefonu hızlı kullanamıyorsunuz. Tabi bunlar alışılabilecek şeyler.

Sebebiniz?
IPhone'un avantajlarından bahseder misiniz?
Ben Sony'yi çok seviyorum. XA1 Ultra vardı elimde. Yaptırmadan önce çok güzeldi. Çok dinamikti. Yaptırdıktan sonra kötüleşti biraz. XZ1 de kullandım. Arayüz çıt çıt çıt çok iyi. Sadece biraz daha görsellik katsalar hoş olurmuş. Sade bir arayüz. Ama şarjı çabuk bitmeye başlamıştı nedense.

IPhone'un avantajlarından bahseder misiniz?
Ben Sony'yi çok seviyorum. XA1 Ultra vardı elimde. Yaptırmadan önce çok güzeldi. Çok dinamikti. Yaptırdıktan sonra kötüleşti biraz. XZ1 de kullandım. Arayüz çıt çıt çıt çok iyi. Sadece biraz daha görsellik katsalar hoş olurmuş. Sade bir arayüz. Ama şarjı çabuk bitmeye başlamıştı nedense.
Siz bana Sony XA1 avantajlarından bahsedebilir misiniz?
iPhone avantajı her telefon gibidir, Apple ekosistem avantajı vardır. Her cihazda yaptığın şeyi diğer Apple cihazlarında da yapabilme, tek kulaklık ile birçok cihaz arasında anında geçiş yapabilme, telefondan kopyaladığın metni bilgisayarda yapıştırmak gibi vs...

Kısaca Apple ekosistemi ve ürünler arasındaki bağlantı insanlara Apple ürün aldırtıyor (Hava atmak için alanlar hariç.) Benim alma ve kullanma sebebim de ürünler arasındaki kusursuz iletişimdir.

Siz bana Sony XA1 avantajlarından bahsedebilir misiniz?
iPhone avantajı her telefon gibidir, Apple ekosistem avantajı vardır. Her cihazda yaptığın şeyi diğer Apple cihazlarında da yapabilme, tek kulaklık ile birçok cihaz arasında anında geçiş yapabilme, telefondan kopyaladığın metni bilgisayarda yapıştırmak gibi vs...

Kısaca Apple ekosistemi ve ürünler arasındaki bağlantı insanlara Apple ürün aldırtıyor (Hava atmak için alanlar hariç.) Benim alma ve kullanma sebebim de ürünler arasındaki kusursuz iletişimdir.
Arayüzü benim hoşuma gidiyordu. Kasası biraz fazla büyüktü. Telefonun alt ve üst tarafında boşluk oluyor ya. Ondan biraz fazlaydı ama ben alışmıştım. Zaten ondan önce pek telefon deneyimim yoktu. Zaten ben almadım. Abim verdiydi. İşlemcisi yeterince iyi değildi. PUBG'yi en düşük ayarlarda oynatmıyordu. Ama telefon bi garipti. Şu geçirmeme özelliği yoktu ama abim var deyip yıkattırdıydı bir kaç kere. En sonuncusunda hoparlöre biraz su kaçmıştı ama abim onu üfleyerek çıkarmıştı herhalde. Tamirciye götürmediğine göre. Şu an bende.

Geri
Yukarı