En özel manga nedir?

rzxeroz

Centipat
Yer
Konoha
Daha fazla  
Özelden kastım kendine has olan anlamında. En iyi manga değil çünkü böyle tartışmada genelde 5-6 serinin ismi geçer. Bu konuyu aslında şu anda homunculus okuduğum ve onun etkisinde olduğum için açıyorum. Belki okuduğum en iyi veya en sevdiğim manga değil ama en kendine has manga. Başka da böyle kendine has bambaşka bir kafası olan serileri öğrenmek eğlenceli olur diye.

Kendine özgü ve kaliteli bir öneri yapacak olursam Umineko mangasını söylerdim. Aslında önerilen VN'nin okunması ancak VN'yi okuduktan sonra mangasının okunması da güzel olur. Özgün bir seri olmasının sebebi "4-5 Ekim tarihlerinde, iki gün boyunca, Rokkenjima adlı ıssız bir adaya gelen bir aileye ve etraflarında gerçekleşmeye başlayan gizemli cinayet olaylarına odaklanır". Genel olarak gizem türünde bir manga olmasına rağmen korku temasına da oldukça uygun sahneleri var. Serinin yapımcısı Ryukishi07 bu seriyi yazarken And Then There Were None ve Divine Comedy gibi birçok seriden esinlenerek yazdı. Hikayenin konusunu kısaca yazmış olsam da Umineko'nun VN'sini okumak ortalama 160-180 saat arasında değişiyor. İçerisinde çok fazla gizem ve detay barındırdığı ve yazarın olayların hepsini kesin olarak açıklamamasından dolayı gerçeği bulmak biraz bize düşüyor. Olaylara sadece tek bir açıdan bakmamamız gerektiğini bize çok güzel bir şekilde gösteriyor. Okurken anlamadığım o kadar çok şey oldu ki anlatmam mümkün bile değil ancak bölümleri bitirdikten sonra dikkatli bir şekilde düşününce mantıklı olduğunu anlıyorsun. Dikkat etmen gereken en önemli şey ise "Without love, it cannot be seen." yani "Aşk olmadan görülemez." felsefesine dikkat etmek gerekiyor. Olayların ardında tamamen mantığa dayalı şeyler aramak yerine insan kalbini inkar etmeden olayların ardındaki gerçek nedenleri bulmamız gerekiyor.

Oyasumi punpun ve jojo. İkisi de kendine has. Yalnız sıkıntılı bir dönemdeyseniz punpuna bakmanızı önermem. En sevdiğim mangalardan olsa da iğrenç bir gerçekçiliği var. Darmadağın etmişti beni okurken.

Punpun bence. Mangakanın tasarımları eşsiz.

Özelden kastım kendine has olan anlamında. En iyi manga değil çünkü böyle tartışmada genelde 5-6 serinin ismi geçer. Bu konuyu aslında şu anda homunculus okuduğum ve onun etkisinde olduğum için açıyorum. Belki okuduğum en iyi veya en sevdiğim manga değil ama en kendine has manga. Başka da böyle kendine has bambaşka bir kafası olan serileri öğrenmek eğlenceli olur diye.
Homunculus sevdiysen freesia ve kokou no hito’yu öneririm.

Ben bi ara Part 1 okumuştum fakat sarmadı ama cidden kendine has tasarımı olan bir mangaydı konu olarak çok değişik bir şey yokdu az klişeydi ama.
Part 1’de pek bir şey yok. JoJo asıl part 5’de değişen tarzı ile daha çok biliniyor ve o stil çok daha eşsiz bence.

Ben bi ara Part 1 okumuştum fakat sarmadı ama cidden kendine has tasarımı olan bir mangaydı konu olarak çok değişik bir şey yokdu az klişeydi ama.
Part 1 giriş zaten. Üstelik sadece 45 chapter. Devam etmeliydin.

Benim için Claymore ve Jojo. Claymore manga okumaya başlama sebebim. Jojo ise ismindeki "tuhaf maceralar" kısmından dolayı marak edip okuduğum bir seriydi ki hala da okuyorum. Bi stone oceanı full renkli okudum bi de part 5in son 5 cildini. Gerisini siyah beyaz okumuştum. Jojo için siyah beyaz viz editionı renkliye tercih edecek forumdaki tek kişi olabilirim.

Son düzenleme:
Part 1 giriş zaten. Üstelik sadece 45 chapter. Devam etmeliydin.

Benim için Claymore ve Jojo. Claymore manga okumaya başlama sebebim. Jojo ise ismindeki "tuhaf maceralar" kısmından dolayı marak edip okuduğum bir seriydi ki hala da okuyorum. Bi stone oceanı full renkli okudum bi de part 5in son 5 cildini. Gerisini siyah beyaz okumuştum. Jojo için siyah beyaz viz editionı renkliye tercih edecek forumdaki tek kişi olabilirim.
Aslında Part 1 bile bitirmemiştim ]bizimkiler iki tane yeniden dirilmiş savaşçılarla dövüşüyordu en son aslında ben böyle birisiyim normalde sıkılmam etmem ama genede seriye devam etmem bayağı üşengecim anlayacağınız ama cidden bir gün hakkını vereceğim Jojonun zaten son zamanlarda Juujika No Rukunin falan okuyordum birazda şaheserler okuyalım.
Bu arada manga siyah beyazdır renkli okuyan ĞAYdiR

Yeni konular

Geri
Yukarı