En sağlıklı sarj yöntemi nedir?

• Konuyu başlatan Poly
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 3B
Yani sürekli %5 %10 iken takıyorum bazende telefonun kapandığı oluyor onun dışında çok fazla şarja taktığım söylenemez ve zararlı olduğunuda düşünmüyorum.

Ben telefonu ilk aldığımda bütün gün kullansam bile %100'den %90'a zor inerdi, şimdi su gibi gidiyor. Batarya sağlığına dikkat edin arkadaşlar. Şarj etmesi sıkıntı oldu iyice üstüne birde şarjı su gibi gidiyor.
Bu piller ne yazık ki tüketim ürünleri olarak üretiliyor ve ondan dolayı eskiyorlar, ne yaparsak yapalım olacak o.

Ama atomlar elektronlarını yenileyecek şekilde de ıslah edilebilirler.
Zaten yaptılar ama hiç sağlıklı olmadı.
Aniden çok ısınıp patlayan bataryalar ve fazla akımdan yanan anakartlar oluyordu.

Kapasiteleri de çok daha az oluyordu.

Zaten yaptılar ama hiç sağlıklı olmadı.
Aniden çok ısınıp patlayan bataryalar ve fazla akımdan yanan anakartlar oluyordu.

Kapasiteleri de çok daha az oluyordu.
Bilimde ilk denemelerin başarılı olması zor bir ihtimal ,zaten çok uğraşılmadı üzerinde, Li-PO bataryalar çıktı onun yerine (daha uzun ömürlüler genel olarak).

Bilimde ilk denemelerin başarılı olması zor bir ihtimal ,zaten çok uğraşılmadı üzerinde, Li-PO bataryalar çıktı onun yerine (daha uzun ömürlüler genel olarak).
Li-Po dediğim zaten yukarıda belirttiğim Lityum polimer piller.
Birden çok hücrenin bir araya gelmesi ile oluştuğu için daha uzun ömürlü oluyor.

Lityum iyon çok daha az hücreye sahip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı