En Sevdiğiniz Eski Oyunlar

Yuspedile

Kilopat
Makaleler
2
Dreamcast'i bilmeyen, tatmamış, görmemiş kardeşlerimiz olabilir. Önce bundan bahsedeyim.

"Dreamcast, Sega'nın son oyun konsoludur. Online oyun hizmetini ilk veren oyun konsoludur. CD-ROM yerine GD-ROM kullanmaktadır. Ancak oyun geliştirmenin zor olması nedeniyle Playstation 2'nin gelmesinin ardından satış rakamları düşmüş ve üretimi durdurulmuştur. "
Kendisinin şöyle bir hali vardı:
1170px-Sega-Dreamcast-Cont-n-VMU.jpg
Her ne kadar bu konsola sahip olmasak da bu konsola çıkan oyunlar aynı zamanda bilgisayarda da oynanabiliyordu.
Şahsen benim en sevdiğim oyun Fur Fighters idi.
Rr-7.jpg

Hiçbir oyuna değişmem kendisini. Konusu, atmosferi, karakterleri ve oynanış süresi mükemmel benim için. Hiçbir zaman bitirme şansım olmadı. Çünkü demosu vardı elimde :) Aslında oynanış süresinin uzunluğu eski oyunlarda var hep. Şimdiki oyunlar ortalama 20 saatlik bir oynanış süresi sunuyor.
Bundan sonrası karışık :D

Kao The Kangaroo
Bu oyunda da boksör bir kanguruyu oynuyorduk. Önümüze geleni pataklıyorduk. Bazı verem eden geçmesi çok zor bölümleri vardı :D
347673203.jpg

Star Wars Battle For Naboo
1783_48dbd977370ff.jpg

Bunu adını vermeme gerek yok, eski FPSçiler iyi bilir :D
Screenshot-2018-5-19 Quake 2 Quake II Evolved - FPS Ports.jpg

Frogger 2 Swampy's Revenge
Oyunda baba kurbağayız ve Timsah Swampy tarafından kaçırılan çocuklarımızı bulmaya çalışıyoruz. Cutscene'leri bile var :D
frogger-2-swampy-s-revenge_8.png

Oni
Animeli manimeli zamanının en iyilerindendi.
konoko-1.jpg

Gunman Chronicles
Meşhur dinozorlu FPS oyunu. Babam oynardı ben izlerdim vay be :D
gunman_3.png

Aklıma gelenler bunlar. Ben bunlarla büyüdüm. Siz neylerle büyüdünüz? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim konsolum Atariydi. Mario, Contra. Dayım sabaha kadar Mario oynardı onu izlerdim 4-5 yaşlarımdaydım. Bir keresin de yanlışlıkla Contranın hilesini bulmuştum. En son bölüm de başlatmış ve bir kaç güzel şey daha vardı hatırlamıyorum.

Sega ile başladık, Atari en güzel yıllardı, ondan sonra pc ortamı. Ne varsa eski de var. Atari ve ilk pc yılları çok güzeldi, favori çok var say say bitmez nerde o eski günler. :)

Ben Atari ve Nintendo ile tanıştım oyun sektörüyle. Mario, Zelda, Pokémon, Street Fighter ve nice diğer oyunu da oynadığımı hatırlarım. Babam asker olduğundan göreve sık sık gidiyordu 5-6 aylık periyotlarla, annem de benle hep bu tür oyunları oynuyordu konsollarda.

SNES'teki Guile'nin melodisi hala daha tüylerimi diken diken eder;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayar Dönemi
header (2).jpg

18 Wheels of Steel: Across America, alınan ilk bilgisayarımı kurmak için gelen ekibin bilgisayara kurduğu ve hediye ettiği ilk oyundu. Çok iyi hatırlarım o günü.

Müziğinin de ayrı bir yeri vardır bende;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

header.jpg

Commandos 2: Men of Courage, en çok eğlendiğim strateji ve taktiksel aksiyon türündeki oyun diyebilirim. Halen daha yüklüdür bilgisayarımda, sürücüler desteklemediği için 1080 kartlı sisteme eski sürücüleri bile yükletmeyi becermiştir bana.

header (1).jpg

Mafia, benim için yeri bambaşkadır. Take Two Interactive'in GTA serisine tür bağlamında benzeyen bir diğer oyunudur. Benim için hikayesine hiçbir oyun yaklaşamamıştır, özellikle de GTA serisinden hikaye ve konu işleyişi bağlamında kat kat daha başarılıdır, bu düşüncemi Mafia 2 ile daha da desteklememi sağlamıştır. Mafia 3... maalesef bir şey diyemiyorum. Mafia, serinin kesinlikle en başarılı oyunudur.

images.jpg

Grand Theft Auto III, GTA serisiyle tanıştığım yapım. İlk olarak kuzenimin evinde onu oynarken görmüştüm ve çok beğenmiştim. Köprünün üzerindeki patlamayla ana karakterimizin kaçışını o yıllarda aksiyon doluymuş gibi heyecanla izlediğimi halen daha hatırlarım.

13595_20090710225809.jpg

Need For Speed Underground 2, bana göre en başarılı ve en keyif aldığım NFS oyunuydu. Halen daha hatırlarım Peugeot 106'mı. Kapağındaki JDM jant ve brembo fren diskleriyle gönlümüze taht kurmayı başarmıştır, yeri ayrıdır kısacası.

e02b36c6-0027-437c-aa39-64bea7f44248.jpg

Metin 2, çevrim içi oynadığım ilk oyun. Babam, arkadaşları vesilesiyle indirmişti bilgisayarıma ve ciddi anlamda vakit harcadığım bir oyundur. Hatta beraber oynamışlığımız bile vardı. Başarılı bir MMORPG olup olmaması beni ilgilendirmiyor ancak o yıllarda Türkiye'yi kavuran bir oyun olduğu bir gerçekti, gönül isterdi World of Warcraft ile başlayalım ama nasip Metin 2 imiş meğer. :mutlu:

Düzenleme: AoE, Tomb Raider ve Command & Conquer (Red Alert ve Generals) serisinin de yeri ayrıdır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı