En sevdiğiniz ev yemeği

Ülkede çoğu anne bamya yapmayı bilmiyor bence. Çünkü bu yaşıma kadar pek çok yerde pek çok defa gördüm ve duydum bamya yemeğini sevmeyen insanları. Mesela "uzuyor" ve "sümük gibi" falan diyorlar hatta iğrenç diyorlar halbuki alakası yok. İyi ki bizim evde yapmayı biliyorlarmış. Gayet güzel ve lezzetli bir yemektir bamya yemeği.
Hele şükür yemekten anlayan biri.
O Cool a sesleniyorum annem ve babaannem en yapıyo senin bamyayı sümük gibi yapan annenden daha iyi yapıyor sizsiniz sümük.

Pilavlı Karnıyarık Tarifi: Pilavlı Karnıyarık Nasıl Yapılır? | Lezzet

Büyük ihtimal ile bamyayı pişirmeyi bilmeyen birisinin yaptığı yemeği yemiştir. Oda malum bildiğiniz ''sümük'' ile aynı. :D
Ülkede çoğu anne bamya yapmayı bilmiyor bence. Çünkü bu yaşıma kadar pek çok yerde pek çok defa gördüm ve duydum bamya yemeğini sevmeyen insanları. Mesela "uzuyor" ve "sümük gibi" falan diyorlar hatta iğrenç diyorlar halbuki alakası yok. İyi ki bizim evde yapmayı biliyorlarmış. Gayet güzel ve lezzetli bir yemektir bamya yemeği.
Efendim annem zaten bamya yemeği yapmazdı, bu yüzden nasıl olduğunu bilmiyorum. Altın gününde bamya da vardı, birazcık aldım (almaz olaydım). Tadı çok kötüydü, vıcık vıcıktı ve sünüyordu. Hatırlıyorum da tüm tabağı bitirmezsem annem ayıp olacağını söylemişti, adeta bir işkenceydi. Ondan da nefret edip bir daha ağzıma süremedim. Sürdüysem de önüme koyulduysa ayıp olmasın diye bitirmek zorrunda kaldım. İstisnasız hepsi çok kötüydü.

Geri
Yukarı