En sevdiğiniz işletim sistemi nedir?

Benim de aklımda hep Windows Vista kalmıştır. O dark tema, şık aero tasarım, kullanışlı sidebar, estetik kokan menü tasarımları.. Gerçekten sanki bir sanatçının elinden çıkmış gibiydi. O zamanlar PC'ye çok meraklı değildim, 2002-2006 arası Windows XP bir Laptop'um vardı. 2006'da ilk defa Vista'lı bir Laptop almıştım ve o tasarımıyla beni mest etmişti. Laptop'un çantamdan düşüp kırılması sonucu erken veda etmek zorunda kalmıştım. Sonrasında tekrar XP'li laptop'a döndüm ve 2009'a kadar kullandım. 2009'da mecburi bir değişiklik yapıp 7'li bir Laptop aldım, 2013'e kadar kullandım. Sonrasında 8.1'li laptop aldım ve son olarak 2017 yılında Macbook Pro aldım ama iş dışında hala eski laptop'u kullanıyorum, içinde 10 yüklü. Bütün bu sistemler arasında Vista hala tadı damağımda kalmış enfes bir lezzet gibi. Keşke tekrar kullanabilsem ama bildiğim kadarıyla Microsoft desteğini kesti ve çoğu sürücü de uyumsuz, o nedenle çağdışı bir sistem olarak tarihin tozlu sayfalarına kendini bıraktı. Şu güzelliğe, şu estetiğe ve şu işlevselliğe bakın ya,

Dosya Ekleri

• 561416.jpg
    561416.jpg
    169,1 KB · Görüntüleme: 32
Windows 8.1 çok sevdim her ne kadar alışması zor olsa da. Linux da seviyorum tasarımı çok hoşuma gidiyor.

Windows 10 ve Windows 7'den nefret ediyorum. Benim gönlümde sadece Windows 8.1 var. Ama AMD izin vermediği için ona kavuşamıyorum. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı