En sevdiğiniz kitap hangisi?

Kağıt üzerinde hikayenin gerçeğe en yakın hali ama çok fazla çelişki ve saçmalık var. Mesela kitapta şeytanın oğlu Merlin, bir deniz kızı ile birlikte olacağım diye koşa koşa suya dalıyor ve boğularak ölüyor. Koskoca Merlin'in düştüğü hale bak. Bazı yanları aşırı kötü olmuş diye düşünüyorum.
Burada aşkın kör ediciliği ve sonucu anlatılmış. (Bana göre)

Hocam ne aşkı? Ne ara gördü, ne ara aşık oldu, ne ara peşinden öldü? Resmen deniz kızının büyüsüne kapılıyor koskoca şeytanın oğlu Merlin. Merlin bu ya Merlin. :D Aklım almıyor böyle bir ölüm şeklini.

Hocam ne aşkı? Ne ara gördü, ne ara aşık oldu, ne ara peşinden öldü? Resmen deniz kızının büyüsüne kapılıyor koskoca şeytanın oğlu Merlin. Merlin bu ya Merlin. :D Aklım almıyor böyle bir ölüm şeklini.
Su ateşi söndürür kardeş. :D Bide boğularak mı ölmüş utanmaz. :D:ROFL::ROFL:

Çok kitap okudum ama yerli olarak Gülderen ÇETİN-MERCAN kitabını tek geçerim. Bu kadar sürükleyici ve ders verici, gizemli dramatik bir kitap daha okumadım. Elinize alın kendiliğinden bitiyor zaten. Tavsiye ederim...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı