En Sevdiğiniz Kitaplar

asum812

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Sosyal kullanıcıları. Sizlerin en sevdiği, sizi en çok etkileyen, her insanın okuması gerektiğini düşündüğünüz veya aldığınıza pişman olduğunuz kitaplar hakkında konuşalım istedim. Yanıtlarınızı bekliyorum. :)

Benim en sevdiğim kitaplar:
-Sherlock Holmes serisi
-Cehenneme Övgü (Herkes mutlaka okumalı bence)
-Yaşlı Adam ve Deniz
-Küçük Prens

George Orwell'in 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarını tavsiye ediyorum.

Bu iki kitabı okumak istiyorum ama bir yerde birinin diğerinden daha ağır bir dile sahip olduğunu ve önce hafif olanın okunması gerektiği yazılmıştı. Hangisi olduğunu hatırlamıyorum ve o yazıyı da bulamadım. Hangisi önce okunursa daha iyi olur diye sormak istedim. :p

Bu iki kitabı okumak istiyorum ama bir yerde birinin diğerinden daha ağır bir dile sahip olduğunu ve önce hafif olanın okunması gerektiği yazılmıştı. Hangisi olduğunu hatırlamıyorum ve o yazıyı da bulamadım. Hangisi önce okunursa daha iyi olur diye sormak istedim. :p
İkisi de çok ağır kitap aslında :) Hayvan Çiftliği sıradan bir çocuk kitabına benziyor ama çok derin anlamlar ve geçmişe büyük göndermeler gönderiyor. Önce Hayvan Çiftliğini, daha sonra 1984'ü okuyun. İkisi de şaheser.

• Andrzej Sapkowski - Son Dilek (ve okumadığım ancak okuyacağım Witcher serisi.)
  • John Verdon - Aklından Bir Sayı Tut
  • John Verdon - Gözlerini Sımsıkı Kapat (diğer 3 kitabı okumadım, okuyacağım)
  • Christy Brown - Sol Ayağım
  • Christy Brown - Her Gün Hüzün
  • Richard P. Feynman - Eminim Şaka Yapıyorsunuz Bay Feynman - Meraklı Bir Şahsiyetin Maceraları
Aklıma gelenler bunlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı