En beğendiğiniz kitaplar ve kitap alıntıları

“Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum. Bilseydim, bu mutluluğu koruyabilir, her şey de bambaşka gelişebilir miydi? Evet, bunun hayatımın en mutlu anı olduğunu anlayabilseydim, asla kaçırmazdım o mutluluğu."

1686409948616.png İrade Terbiyesi
"Ancak büyük bir mücadele vererek özgürlüğümüzü elde etmeyi bilirsek özgür oluruz."

Kitaptan alıntı olmasa da çok sevdiğim bir alıntı var.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
Konuya uygun olarak da kitaptan bir alıntı paylaşayım.

1686410210609.png

Kitap adını ve sözünü tam hatırlamıyorum ama şöyle birşeydi;
"Ben ölürsem düzen değişecek, savaş yerini barışa, düşmanlık yerini kardeşliğe bırakacak mıydı?"

En sevdiğim kitaplar listesi aşağıdadır;
Krallığı öldürmek
Vatan ve Führer için
Führer için uçtum
Kardeşler takımı
Stephen King'in tüm kitapları
George R. R. Martin'in tüm kitapları
Çalıkuşu
Written in blood
Da Vinci şifresi
On küçük zenci
Kısaca önerilerim bunlardır. İsteyene daha fazla öneri verebilirim.

OqKF16211.jpg
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OqKF16211.jpg
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5GAc16260.jpg

Son düzenleme:
"Ahlak yasalarına dair bilgimiz yanlışsa, ne kadar iyiliğimizi istesek de kendi kötülüğümüzü yaratacağımız aşikârdır; şayet bu bilgi yarım yamalaksa, kimi kez toplumsal terfimizi sağlayabilir, fakat uzun vadede bizi yanlış yola sürükleyecek ve en nihayetinde bizi felaket uçurumuna atacaktır."

Mülkiyet Nedir? - P. J. Proudhon

Yeni konular

Geri
Yukarı