En sevdiğiniz renk

En sevdiğiniz renk hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    123
Mavi romantizm'dir.Yeşil huzur verir.Kırmızı yazmama gerek varmı?Tabiat'ı öyle şekillendirmiştir ki yaradan.Örn:Gök niye mavi? Yapraklar niye yeşil? Kan niye kırmızı? Ya gök kırmızı olaydı neylerdik diye düşündürür adamı.

Biraz alakasız olacak ama grafik tasarımla uğraşıyorum ben morla yeşili genelde tasarımlarımda kullanmayı çok seviyorum. Ama morla yeşili bir anda kullanmıyorum yeşil varsa mor hiç yok mor varsa yeşil hiç yok :D

Mavi romantizm'dir.Yeşil huzur verir.Kırmızı yazmama gerek varmı?Tabiat'ı öyle şekillendirmiştir ki yaradan.Örn:Gök niye mavi? Yapraklar niye yeşil? Kan niye kırmızı? Ya gök kırmızı olaydı neylerdik diye düşündürür adamı.
Kesin çok korkunç olurdu, kırmızı gökyüzü...
Siyaha renk demeyen de ne bileyim yani arkadaş o da bir renk sonuçta.
Siyah lekedir diye birisi yazdı.

Siyah renksizliktir. Renk, ışığın çarpıp pigmentleri görmemiz ile seçilir. Yani ışığın hiç olmadığı bir yerde renk seçemeyiz her yer siyahtır. Diyeceğim bu seferde hayvanlar karanlıkta gri görüyor? Tez çürüyor.

Yani öyle duydum tabi ama %100 doğru diyemem. Renk diyen de var, renksizlik diyen de.

Siyah renksizliktir. Renk, ışığın çarpıp pigmentleri görmemiz ile seçilir. Yani ışığın hiç olmadığı bir yerde renk seçemeyiz her yer siyahtır. Diyeceğim bu seferde hayvanlar karanlıkta gri görüyor? Tez çürüyor.

Yani öyle duydum tabi ama %100 doğru diyemem. Renk diyen de var, renksizlik diyen de.
Hayır, doğru söylüyorsunuz. Fizik dersinde hatırlıyorum. Renkler konusunda. :)

20200806_204321.jpg
Buz beyazı.

Geri
Yukarı