En sevdiğiniz ülke ve nedenleri?

İzlanda olur izole bir yer ve herhangi bir sıkıntıları yok galiba sadece volkanik dağlar sorun çıkarabilir. Normal bir ülkede iç savaş olsun, normal ülkeler arası savaş, su sıkıntısı, ekonomik sıkıntılar, hastalıklar olabilir ama izlanda izole bir ülke olduğundan bu sıkıntıları hissetmez bile gerekli önlemleri alırsa. Son derece huzurlu.

Ekonomi hariç gezilmek için Türkiye kesinlikle. En doğusundan en batısına kadar dünya güzellikleri ile dolu.
Gezilmek için çok daha iyi ülkeler var. Eski Türkiye olsaydı hak verirdim ancak maalesef ki halkın eğitimsizliği, yangınlar ve bunlar gibi faktörlerden dolayı oluşan kuraklık ile artık Türkiye güzelliğini kaybetti.
İzlanda olur izole bir yer ve herhangi bir sıkıntıları yok galiba sadece volkanik dağlar sorun çıkarabilir.
Sıkıntıları olmadıkları doğrudur kendileri dünya çapındaki ekonomik krizden etkilenmeyen tek ülke. Ancak, volkanların yerleşim alanlarına uzak olduğu için sıkıntı çıkarması da çok düşük ihtimal.

Gezilmek için çok daha iyi ülkeler var. Eski Türkiye olsaydı hak verirdim ancak maalesef ki halkın eğitimsizliği, yangınlar ve bunlar gibi faktörlerden dolayı oluşan kuraklık ile artık Türkiye güzelliğini kaybetti.

Sıkıntıları olmadıkları doğrudur kendileri dünya çapındaki ekonomik krizden etkilenmeyen tek ülke. Ancak, volkanların yerleşim alanlarına uzak olduğu için sıkıntı çıkarması da çok düşük ihtimal.
Volkanın kendisinden çok çıkan dumanı kastettim aslında. Maps'den çok baktım çok uzak yerleşim yerleri volkanik dağlara. öyle bir olay olmadığı için ülkemizde neler olur tahmin edemiyorum doğal olarak bir patlamada.

Bahsettiğiniz Belçika mimarisiyle tamamlanmış yapılar Leuven şehrinde ve çevresinde daha fazla bulunmakta. Fakat en iyi mimari yapılar İspanya ve İtalya'dadır.

Dediklerinize katılıyorum. Zaten mimari olarak Anvers'den bahsetmedim. Anvers'in kendine özgü havasını çok seviyorum. Mimari olarak en iyi Endülüs döneminden kalma İspanya'da ki mimari yapılar ile İtalya'nın Rönesans mimarisi. Zaten Avrupa'da bu mimari ile kapışacak çok az ülke ve şehir var.

Volkanın kendisinden çok çıkan dumanı kastettim aslında. Maps'den çok baktım çok uzak yerleşim yerleri volkanik dağlara. öyle bir olay olmadığı için ülkemizde neler olur tahmin edemiyorum doğal olarak bir patlamada.
Dumanlar da pek etkilemez tahminimce çünkü İzlanda oksijeni bol olan bir ülke.
Ülkemizden kastın Türkiye ise orada zaten sağlam bir altyapı olmadığı için insanların başına türlü türlü afetler geliyor. Türkiye öyle bir patlamayı kaldırabilecek ülke değil.
Mimari olarak en iyi Endülüs döneminden kalma İspanya'da ki mimari yapılar ile İtalya'nın Rönesans mimarisi. Zaten Avrupa'da bu mimari ile kapışacak çok az ülke ve şehir var.
Haklısınız fakat İspanya'daki en iyi mimariler Endülus döneminden kalma eserler değildir. Dünyanın en iyi mimari Antoni Gaudi'nin eserleridir. Ve onun eserleri dünyanın en iyi mimari eserleridir. Ayrıca, mimari konusunda Avrupa'da İspanya ve İtalya'ya kafa tutacak ülke yada şehir yoktur.

Ekleme : Şimdi aklıma geldi. Kapışacak sadece 1 tane ülke vardır o da Rusya fakat orda da eser fazlalığı ve çeşitliliği İspanya yada İtalya kadar değildir ama Ermitaj müzesi, Peterhof sarayı, Moskova metrosu gibi eserler dünyada çok nadir bulunan başyapıtlardır. "Fransa nerede?" diyebilirsiniz ancak Fransa kesinlikle bu kapışmaya dahil olamaz çünkü İspanya'da aynı tarz mimarilerin çok daha güzelleri vardır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı