En sevdiğiniz ve sevmediğiniz ekran kartı modelleri

6800XT ve 4070 favorilerim. 4070'in MSRP'si 499 dolar olsaydı çok iyi bir kart olabilirdi, kırpılmış veri yolu ve VRAM'ine rağmen hala iyi bir kart olduğunu düşünüyorum.

RTX 3050'nin ismini duyduğum an sinir krizi geçiriyorum.

En sevdiğim: RX Vega 56
Vega mimarisi, zamanının fazla ilerisinde olmasına rağmen AMD'nin gazabına uğrayan bir mimariydi.
İlk çıktığında sürücü ve fazla güç tüketimi sorunları ile boğuşan bir seriydi.
Performansı olması gerektiğinden çok daha düşüktü, GTX 1070 civarı performansı vardı.
Zamanla sürücüler düzele düzele GTX 1080 Ti'ı yakalamaya başladı.
AMD'nin aşırı fazla voltajını normal seviyelere düşürdüğünüzde de zamanının en verimli kartlarından biri oluyordu Vega kartlar.
Vega serisinin bilgi işlem gücü de çok yüksekti.
Bu yüzden AMD bu kartları normal kullanıcılardan çekip Datacenter özeline çevirdi.

Intel'in Vega mimarisinin babası olan Raja Koduri'yi işe alıp Intel ARC Alchemist kartlarını tasarlamasından sonra Intel ARC A770'ye geçtim.
Vega ve Alchemist kartlar birbirine benzer bir şekilde davranıyor açıkçası.

En sevmediğim: GTX 1050 Ti
Tofaş gibi her yerde ve pek bir vasfı yok.

Göz bebeğim iki ekran kartı var;
1) NVIDIA GeForce FX5500 (AGP) ilk ekran kartım
2) Palit 9500 GT ilk Upgrade'im
O yüzden yerleri bende çok ayrıdır. 9500 GT'yi hâlâ kullandığım bir PC var 😅 Sevmediğim ekran kartı yok diyebilirim.

En sevdiğim GTX 690 idi. Crysis 3'ü kasmadan oynatabilen ilk ekran kartıydı. Crysis fanboyu olduğum için çok hoşuma gitmişti ama param yetmediği için GTX 680 almıştım.

En sevmediğim ise R9 2xx serisi. Hem çok ısınıyorlardı, hem çok güç tüketiyorlardı, hem de NVIDIA muadillerine göre performans olarak iyi değillerdi. 295x2 sadece marjinal bir modeldi o kadar.

En sevdiğiniz ve sevmediğiniz ekran kartı modelleri nelerdir? Nedenleri ile yazınız :D

Benim R9 390 deliler gibi ısınıyor kart :D

3060 6600 F/P olarak görüyorum sevmedigim kart ise GT 1030 hani direkt alma. Eski pcen vardir ekran kartını yükseltmek istyorsundur direkt alma. (performansını fiyatına göre çok düşük buluyorum sıfırı ortalama 2000. ikinci el RX560-580 almayi tercih ederim)

En sevdiğim GTX 690 idi. Crysis 3'ü kasmadan oynatabilen ilk ekran kartıydı. Crysis fanboyu olduğum için çok hoşuma gitmişti ama param yetmediği için GTX 680 almıştım.

En sevmediğim ise R9 2xx serisi. Hem çok ısınıyorlardı, hem çok güç tüketiyorlardı, hem de NVIDIA muadillerine göre performans olarak iyi değillerdi. 295x2 sadece marjinal bir modeldi o kadar.
Sapphire R9 270 vardı ilk göz ağrım... Soba niyetine kullanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı