En sevdiğiniz ve sevmediğiniz ekran kartı modelleri

En sevmediğim(Nvidia): 1050 Ti. Her yerde bu kartı görüyordum bazen, donanımdan anlamayan insanlar bile hala "ultra oynatıyor oluum" diye etrafta dolaşıyor, halbuki çıktığında bile orta seviye, sonraki sene de giriş seviyesi oldu. Fakat bu insanları hala "oyun canavarı 1050 Ti" diye fahiş fiyatlarla kandırmak mümkündür.

En sevmediğim(AMD): R serisi. Aşırı güç tüketen ve çift GPU'da ısrar eden fakat Nvidia'nın orta-giriş seviyelerine tokat manyağı olan bir seri.

En sevdiğim(Nvidia): 1080 Ti. Yıllarca tepe model olmayı başardı, buna karşı güç tüketimi o kadar yüksek değil. Sadece oyun değil, hesaplama kapasitesi de çok yüksektir. Hala bile 3060'a kafa tutacak düzeyde, fakat bu kartın yaşamasının en büyük nedeni 6 yıl boyunca eski nesile denk gelmesi, oyunların optimizasyonlarının iyileşmesi ve pandemiye denk gelmesi. Bu sayede uzun yıllar üst seviye kalmayı başardı, fakat halefi olan ne 2080 Ti ne de 3090 Ti tahtını 1 yıl bile koruyamadı.

En sevdiğim(AMD): 6700 XT. Tam bir FP canavarı. Çıktığında 3060 Ti ile başa baş götürürken şimdi mühendislik kurnazlığı sonucuyla SAM ve VRAM gibi faktörlerle yeni oyunlarda 3070 Ti ile kapışabiliyor. Bu kartın rakibini çoğu yerde 3060 Ti olarak görürsünüz, ciddiye almamak lazım.. 3060 Ti RE4, Last of Us da hayvan gibi drop yiyip, crash verirken bu kart pürüzsüz oynatıyordu. Bu detayları görmesem, RX 570 diyecektim, çünkü bahsedilen gibi bırak durup dururken hata vermeyi hayvan gibi OC yaptığım halde ısınmasından başka zararını görmedim ve sorunsuz bir şekilde de sattım.
1080 Ti 350 watt emcüklüyor haberin olsun :D

1080 Ti 350 watt emcüklüyor haberin olsun :D

En sevmediğim Intel HD grafik 4000.
En sevdiğim RTX 3060 ve GT 740M.

Kartı kullandım 325 watt çektiğini hatırlıyorum Zotac var şu an o da 350 çekiyor.

1080 TI en sevdiğim.
Küçük bir RTX eklemesi ve performans desteği ile salın piyasaya, hala satar.

Mx 350 ise nefret ettiğim.
Çok şükür daha AMD'ye bulaşmadık ekran kartında, inşallah bulaşmayacağızda :D

Geri
Yukarı