En Sevdiğiniz Yemek Karışımı

Radeyn

Hectopat
Daha fazla  
En sevdiğiniz yemek karışımı nedir? Mesela pilavla cacığı karıştırıp yemek gibi ya da pilavla salatayı. Baharhat da olur mesela pilavın üstüne pul biber gibi falan. Sırf canım sıkıldığından ve biraz da merak ettiğimden soruyorum. Benim en sevdiğim pilavla cacığı karıştırıp yemektir mesela😐

Merhaba. Zevkler ve renkler insanlar arasında pek tartışılamaz derler genellikle. Son zamanlarda 0 numara çubuk (spagetti) makarnayı üzerindeki çoban salatası ile yemeye bayılıyorum, bunun kıymalı olan sosa göre daha hafif ve sağlıklı, değişik tatta olması beni keyiflendiriyor. Kıymalı sosu da buna dahil ettiğim oluyor. Bugün bu lezzeti tekrar deneyeceğim. Bazıları karışık, bazıları klasik, daha tutucu tarzı genellikle sever. Kolay gelsin.

Hayatta 1 defa yapabildiğim bir karışım olmuştu. Bir tabak pilavın üzerine kuru fasülye, tavuk but, tas kebabı, yoğurt, pul biber, kara biber, tuz koyup karıştırıp yemiştim.

Bir şeyi, bir şeye katınca midem bulanıyor. Pilavın üzerine kuru fasulye koyulduğunu görünce bile midem bulanmakta. O yüzden bırakıyorum normal halinde yiyorum.
Hayatta 1 defa yapabildiğim bir karışım olmuştu. Bir tabak pilavın üzerine kuru fasülye, tavuk but, tas kebabı, yoğurt, pul biber, kara biber, tuz koyup karıştırıp yemiştim.
Afiyet olsun. Midenize saygılar.

Bir şeyi, bir şeye katınca midem bulanıyor. Pilavın üzerine kuru fasulye koyulduğunu görünce bile midem bulanmakta. O yüzden bırakıyorum normal halinde yiyorum.
Bir gün deneye bilirsiniz aslında güzel oluyor. Öneririm yani.
Adana kebap ve waffle gömmüştüm. Pilava ketçap döküp yiyen var mı?
Ben pilava ketçap döküp yiyordum eskiden. Ama uzun zamandır evde ketçap bulunmuyor 😔

Yeni konular

Geri
Yukarı