En Stabil Çalışan Windows 10 Sürümü

Evet, kesinlikle en stabil Windows sürümü Windows 10 1607 Kokteyl Edition'dur. Normalde ben de modsuz, standart Windows sürümleri kullanırdım. Ancak her yeni bir güncellemesinde yeni bir sorun getiriyor bu sürümler. Bir sorunu çözüyorsun, yeni bir sorun çıkıyor karşına. 1607 Kokteyl sürümü kesinlikle en arındırılmış, en temiz olan modlu OS'dur. İsterseniz herhangi bir güncelleme bile almazsınız. Oyunlarda performansı çok iyi. Mağaza, Office, Drive gibi temel uygulamalar yok. Etkinleştirme işine gelirsek zaten bu ISO kendi kendine etkinleştirmesini yapıyor. En stabil modsuz Windows sürümünü soracak olursanız, bana kalırsa 1703'dür.
Kokteyl derken sanırım bütün gereksiz uygulamalar kaldırılmış gereksiz servisler devredışı bırakılmış ince performans ayarı yapılmış modlu sürüm sanırım yanlış da biliyor olabilirim, birde keşke sadece mağaza olsaymış iyiydi eklemenin bir yolu var mı? sana katılıyorum bana göre de stabil sürüm 1607.

Ryzen 1600 ile Windows 10 1903 surumunu kullaniyorum. Bilgisayarimdan nefret eder hale geldim. Artik ben de update yapmayacagim. Stabil surum arayisindayim. 1603 mu kullanmaliyim 1703 mu tavsiye verebilir misiniz? Bir de kokteyl versiyonunu nereden indirebilirim?

Merhaba Windows 10 sıfırlama yaparsam Microsoft Mağazası ve Xbox uygulaması yeniden yüklenir mi? Bir şekilde bunları devre dışı bırakmışım çalışmıyorlar ne yaptıysam olmadı.

Sıfırlama ve format aynı uygulama değil mi ? Ne farkı oluyor kurtarma kısmında sıfırlama var format yok?
Değil. Sıfırlama Windows'un kendi özelliğidir ve açıkçası pek işlevsel değil. Format ise sıfırdan bir kurulum USB'si aracılığıyla diski silip yeniden diske Windows kurmaya denir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı