En stabil Windows 10 sürümü nedir?

Nedenleriyle birlikte açıklarsanız memnun olurum hocam neden 2015 LTSB.
2025 yilina kadar uzatilmis guvenlik guncellestirmeleri alacak. Windows 10 Debloat diye github'da arastirip birkac powershell scripti ile daha da hafifletilir. Gereksiz windows hizmetlerini kapatirsaniz, youtube'dan windows latency reduce guide diye arastirma yaparsaniz elinizde bosta maksimum 700 MB ram harcayan windows olacaktir.

Windows isletim sisteminde israr etmezseniz eger linux mint debian edition kurarak cok cok daha hafif isletim sistemi elde edersiniz. Linux mint baslangic dostudur ve windows temalarina benzer. Oyunda oynatir tarayicida da gezdirir.

2015 LTSB icin key satin almaniz gerekecek. Forumda LTSB key linki vardi ucreti 84 TL gibi bir sey sanirim.

Duzenleme: Ozetle LTSB 2015 en hafif ve en stabil windows 10 surumudur. Eski sistemler icin. Macera aramaniza gerek yok.

2025 yilina kadar uzatilmis guvenlik guncellestirmeleri alacak. Windows 10 debloat diye GitHub'da arastirip birkac PowerShell scripti ile daha da hafifletilir. Gereksiz Windows hizmetlerini kapatirsaniz, YouTube'dan Windows latency reduce GUI'de diye arastirma yaparsaniz elinizde bosta maksimum 700 MB RAM harcayan Windows olacaktir.

Windows isletim sisteminde israr etmezseniz eger Linux Mint Debian Edition kurarak cok cok daha hafif isletim sistemi elde edersiniz. Linux Mint baslangic dostudur ve Windows temalarina benzer. Oyunda oynatir tarayicida da gezdirir.

2015 LTSB icin key satin almaniz gerekecek. Forumda LTSB key linki vardi ucreti 84 TL gibi bir şey sanirim.

Hocam kullandığım önemli uygulamaların Linux desteği yok ve Pro lisansım var zaten ayrı olarak lisans almak biraz gereksiz olur gibime geliyor ve oynayacağım oyunlar en düşük 2019 sürümünü istiyor yine de sağ olun.

Hocam kullandığım önemli uygulamaların Linux desteği yok ve Pro lisansım var zaten ayrı olarak lisans almak biraz gereksiz olur gibime geliyor ve oynayacağım oyunlar en düşük 2019 sürümünü istiyor yine de sağ olun.
Pro lisansiniz, LTSC LTSB surumlerinde calismayacaktir. Enterprise surumleri genelde sirketlere kurumlara veriliyor ve normal Home Pro lisanslarindan tamamen ayridir. Lisans aktif etmezseniz maksimum uzatma kodlariyla birlikte 180 gun kullanirsiniz. Sonra her acilista pc restart atar.

He ayriyeten ben 2015 LTSB onerirken hangi oyunlari oynayacaginizi ve hangi programlari kullanacaginizi bilmiyorum. spesifik olarak arastirip 2015 LTSB surumunu destekliyorlar mi denemeniz lazim. 2015 LTSB surumunun build numarasi 1507'dir.

Pro lisansiniz, LTSC LTSB surumlerinde calismayacaktir. Enterprise surumleri genelde sirketlere kurumlara veriliyor ve normal Home Pro lisanslarindan tamamen ayridir. Lisans aktif etmezseniz maksimum uzatma kodlariyla birlikte 180 gun kullanirsiniz. Sonra her acilista PC restart atar.

Pro lisansı hangi sürümlerde çalışır peki.

Home, Home Single Language ve Pro edisyonlarinda. Education edisyonlari hakkinda bir fikrim yok. Siz en iyisi Windows 10'u klasik microsoftun sitesinden orjinal bir sekilde indirin. Surumu 22H2'dir. Ve sonrasinda AME Wizard programini indirip sitesinden ReviOS playbook'u ame wizard ile kurun. Program otomatik olarak sisteminizi hafiflestirecek tum islemleri yapacaktir.

Bir de bir yerde okudum 2019 sürümünü kurunca 22H2'ye otomatik olarak geçiyormuş doğru mudur?

LTSC 2019 da hayır, geçmiyor. Ama siz normal Windows 10 1909 kurarsanız geçer.

180 gün yaklaşık 6 ay yapıyor. Ki 4 -5 ayda bir format attığınızı varsayarsak sorun yok bence.

Verdiğiniz ISO'yu indirip USB'ye attım LTSC 2019'du galiba indirince geçmez o zaman 22H2'ye hocam.

1699113017919.png

180 gün yaklaşık 6 ay yapıyor. Ki 4 -5 ayda bir format attığınızı varsayarsak sorun yok bence.

Hocam son bilgilendirmemi yapıyorum kurulumu gerçekleştirdim Update'lerimi yapıyorum biraz eski gibi görünsede 2019 daha hızlı gibi geldi Windows 11'den.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı