En uygun şekilde nasıl kredi cekebilirim?

DjeromB.

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bu yıl yüksek lisansa başladım ve birçok ihtiyaç ve ödeme üst üste geldi. Okul ve akademik çalışmaları yürütebilmek için bir laptopa ihtiyacım var, yaş 25'e dayandı hala ehliyet almadım onu aradan çıkarmak istiyorum, en kısa sürede dil puanimi elime almak için yds veya yokdil kursuna gitmeyi planlıyorum vs. gibi birçok harcama yapmam gerekmekte. Bir de tabii bunların üstüne gündelik yaşam giderleri binince ciddi bir külfet oldu. Bunun için masrafların bir kısmını karşılamak amacıyla 10000 TL civarında bir kredi çekmeyi planlıyorum. Sizlere sormak istediğim bu krediyi ödeme kolaylığı ve düşük faiz açısından en karlı hangi şekilde çekebilirim. Ben öğrenci olduğum için herhangi bir gelirim görünmemektedir. Babam çiftçi olarak görünüyor ve %45 engel raporu var. Tarım kredileri, ihtiyaç kredileri, öğrenim kredileri, devlet destekli krediler gibi bir sürü cesit kredi mevcut ve her banka farklı faiz ve ödeme planları sunuyor. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Not: Tercihim 36 ay vadeli ve çektikten 3 veya 6 ay sonra ödemeye başlanacak bir kredi olması.

Google'da sana en uygun kredi imkanlari sitelerde mevcut mesela enuygun, hangikredi ben bunlara bakarak kredi çektim.

Ama babanız çiftçi ise tarım krediye kesinlikle başvurunuz ..

Google'da sana en uygun kredi imkanlari sitelerde mevcut mesela enuygun, hangikredi ben bunlara bakarak kredi çektim.

Ama babanız çiftçi ise tarım krediye kesinlikle başvurunuz.

Onlar doğru bilgi olmuyor en kesin bilgiyi banka şubesi ile alabilirsiniz.
Akbank da böyle.

Dosya Ekleri

• akbank.jpg
    akbank.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 69
Geçen yıl pandemi sebebiyle verilen düşük faizli devlet destekli kredi başvuruları devam etmiyor değil mi? Birkaç arkadaşım geçen yıl almışlardı.

Devlet destekli derken kgf kredisi mi?

Tam olarak bilmiyorum devlet destekli kredi olarak gecmekteydi 5 bin ila 10 bin lira arasında çıkıyordu kişiye göre oldukça düşük faizliydi.
Herhangi bir geliriniz olmadığı için kendi adınıza kredi kullanmanız biraz zor. Babanız kendi adına başvuru yapabilir.

Muhtemelen o şekilde yapacağız. Çiftçi olması ve engel durumu ile ilgili avantaj sağlar mı acaba?

Tam olarak bilmiyorum devlet destekli kredi olarak gecmekteydi 5 bin ila 10 bin lira arasında çıkıyordu kişiye göre oldukça düşük faizliydi.

Muhtemelen o şekilde yapacağız. Çiftçi olması ve engel durumu ile ilgili avantaj sağlar mı acaba?

Hocam engel durumu ekstra bir avantaj sağlamaz ancak ticari kredi olarak kullanacağınız için aldığınız parayı kafanıza göre kullanmanıza izin vermeyebilir banka. Çiftçilere en uygun şekilde Denizbank yardımcı oluyor, devlette de ziraat. Şekerbank da görüşebileceğiniz bankalar arasında.

Geri
Yukarı