En uzun Süreli Ceza

1 ay ikinci el banı 1 ay da amacım reklam olmasa da kendi uygulamamın reklamını yaptım diye ban yedim. Tabii ki bu hesapta değil. Ulaşamadığım, yardım istediğim ve hala yardım beklediğim hesapta yedim. Burada çok şükür cezam yok.

IMG_20200323_133534.jpg
666. mesaj oluyor, umarım satanizm propagandası yapmaktan ban yemem.

Satılık ilanlarında sıfırı 290 lira eden ürünü 300 liraya satan arkadaşa en güzel şekilde yazdığım için 1 ay, ikinci el ilanlarına yazamama banı.
Aynı durumu iki gün önce yaşadım. Allah'tan sadece ikinci el bölümünde cezam var. İnsanları uyarmaya çalışmak, satışı baltalamak olarak adlandırılıyor. En iyisi karışmamak. Kim ne alıyorsa alsın, satıyorsa satsın.

50-60 senelik ban attığım oluyordu, biteceği tarihe göre ayarlıyordum güzel bir şeyler. :D Bu kişiler bir daha gelmesin diye ceza veriliyordu aslında. Onların uyarılacak bir şeyi olmuyor.

Normal şartlarda cezalar kısa tutulur ki uyarı amacını gerçekleştirebilsin. İnatla sorun çıkaranlar varsa, onlar alıyordur uzun cezaları.

Benim 10 ya da 11 uyarım vardı galiba. Onlar da 1’er günlük diye hatırlıyorum. Eskiden en basit hatanın sonucu 1 gün uzaklaştırmaydı.

Son düzenleme:
Aynı durumu iki gün önce yaşadım. Allah'tan sadece ikinci el bölümünde cezam var. İnsanları uyarmaya çalışmak, satışı baltalamak olarak adlandırılıyor. En iyisi karışmamak. Kim ne alıyorsa alsın, satıyorsa satsın.
Satışı baltalamadığımı belirttim, linklerini attım. Ürünler 290 TL idi toplam. Arkadaş 300'e satıyor. Hayır bari sattığı ürünler de iyi bir olsa tamam. Yüzüne bakılmayacak ürünler. Forumdaki her kuralı onaylıyorum ama sadece şu 2. el kuralı saçma geliyor. Kötü bir şey yapmıyoruz ki sonuçta. İnsan gibi söylüyoruz.

Bir gün bir arkadaş bir tecavüz haberini paylaşmıştı burada. Ben de o... ç... dediğim için 1 hafta ban yedim.

Bu arada yine olsa yine derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı