En yakın liseye mi gidilmeli?

İmam hatip okuyorum diyenlerin %90'ı orada okumuyor arkadaşlar. Nereyi istiyorsanız orayı seçin. Burada boş laflara kanmayın. Elbette her okul aynı değildir. Benim tavsiyem sana olabildiğince yakın bir okul olsun. Her gün sırf okula git gel yapmak için saatler harcamak insanı yorar, tecrübeyle sabittir.

Merhaba.

Öncelikle bildiğiniz gibi LGS her zamanki gibi zorladı ve ben de Anadolu lisesine gitmeye karar verdim.

Ancak adres falan mevzuları çok mu önemli yani illa en yakın liseye mi gideceğim karne notların bütün ortaokul boyunca iyi olmasına rağmen?
Notlarının sana sağladığı en iyi liseye git. Emin ol daha mutlu olursun. Tabi ulaşımı kolay olsun yoksa yolda saatlerini kaybedersin. Komşu okul falan pek önemli değil notların iyiyse her türlü alıyorlar.

Çoğu insan imam hatiplerden şikayetçi. Boş yere şikayetçi değildir bu kadar insan.
Ben gene bir şekilde derslerime çalışıp üniversiteyi kazabileceğimi düşünüyorum fakat bu imam hatipli olmak bir kimlik gibi bir şey maalesef. Millet imam hatiplileri şeriatçı, Atatürk düşmanı sandığı için ben bu durumdan şikayetçiyim. Dersler konusunda zaten aman aman bir fark yok eğer ki Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan bir okul ise.
Çok mükemmel devletimiz her yeri imam hatip yaptığı için bazen mecbur gidiyoruz. Ben isteyerek gitmedim bu okula. Çevremde sadece imam hatip vardı.
Aynen o şekilde. Benim de gidebileceğim birkaç tane Anadolu Lisesi var. Birisi uzak, birisi de sabahçı öğlenci.

Ben gene bir şekilde derslerime çalışıp üniversiteyi kazabileceğimi düşünüyorum fakat bu imam hatipli olmak bir kimlik gibi bir şey maalesef. Millet imam hatiplileri şeriatçı, Atatürk düşmanı sandığı için ben bu durumdan şikayetçiyim. Dersler konusunda zaten aman aman bir fark yok eğer ki Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan bir okul ise.
Arapça dersini temelden anlatmıyorlar hocam. Kur'an kursuna gitmişsin gibi anlatıyorlar. Bu durum beni çok zorladı. Ben daha okuyamaz iken yazmaya başladık. Sonuç, 4 yıl geçti ve hala Arapça temelim yok.

Arapça dersini temelden anlatmıyorlar hocam. Kur'an kursuna gitmişsin gibi anlatıyorlar. Bu durum beni çok zorladı. Ben daha okuyamaz iken yazmaya başladık. Sonuç, 4 yıl geçti ve hala Arapça temelim yok.
Benim de Arapçam berbat ama bir şekilde hallettim bu sene. Ortaokulda da imam hatipe gittiğim için biraz aşinalığım var fakat gene de kötüyüm. Şu an 9.sınıfım. Bizim okulda da Suriyeliler var, çok kötü bir şey. Bunlardan kurtulmanın bir yolu yok. Baştaki de "Dinde zorlama yoktur" ifadesini çiğneyerek kendine müslüman desin. Cidden bunlar bizim gençliğimizi çalmak için doğmuşlar. Bunlar üzerinde ne kadar hakkım varsa hiçbirini helal etmem.

Kaç kişi? Merak ettiğim için soruyorum. Bazı yerlerde bizden çok olmaya başladılar da...
Saymadım ki hocam. Bazı yerler değil, her yerde bizden çok olmaya başladılar. Mitoz bölünmeyle çoğalıyorlar bunlar herhalde. Biyologlar bunları bir incelemeye falan alsınlar. 1 yılda ikiz olmamasına rağmen 2 çocuk doğuracaklar neredeyse.
2 sene sonra imam hatip denen çöpler yıkılır ya da yenisi açılır umarım. Bir de her yere imam hatip çöpünü dikmişler hocaları zaten ders anlatmak istemiyor en ufak olaya tahamülleri yok.
Öyle olursa iyi olur açıkçası. En azından ben o zamana kadar zaten mezun olmamış olurum. Bir tane Anadolu Lisesi'ne giderim en azından. "Şu an neden gitmiyorsun?" diye soracaksanız: Bana uzak oldukları için ailem pek gönderme niyetinde değil.
İmam hatip okuyorum diyenlerin %90'ı orada okumuyor arkadaşlar. Nereyi istiyorsanız orayı seçin. Burada boş laflara kanmayın. Elbette her okul aynı değildir. Benim tavsiyem sana olabildiğince yakın bir okul olsun. Her gün sırf okula git gel yapmak için saatler harcamak insanı yorar, tecrübeyle sabittir.
İşimiz gücümüz yok, milleti kandıracağız öyle değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı